Gå til hovedinnhold
Aksje
Oslo Børs
OET

Okeanis Eco Tankers

Okeanis Eco Tankers

238,00NOK
+3,70% (+8,50)
Høy238,00
Lav232,00
Omsetning
7,3 MNOK
238,00NOK
+3,70% (+8,50)
Høy238,00
Lav232,00
Omsetning
7,3 MNOK
Created with Highcharts 11.2.0
Kvartalsrapport (Q1)
33 dager siden26min

Nyheter og Analyser

Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Selskapshendelser

Kommende
2025 Kvartalsrapport (Q2)
12. aug.
Historisk
2024 Generalforsamling30. mai
2025 Kvartalsrapport (Q1)15. mai
2025 Kvartalsrapport (Q1)14. mai
2024 Kvartalsrapport (Q4)20. feb.
2024 Kvartalsrapport (Q4)19. feb.
Data hentes fra Millistream, Quartr

Relaterte produkter

Ingen Nordnet Markets -sertifikater er tilgjengelig med det underliggende verdipapiret. Vis andre -sertifikater
3,302 NOK/aksje
Siste utbytte
16,47 %
Direkteavkastning

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 2 døgn siden
    for 2 døgn siden
     Okeanis brøt topplinjen i den fallende trenden 29. april, og stanget opp mot 260-nivået før den korrigerte ned mot den brutte topplinjen i begynnelsen av juni. Etter flere tester snudde aksjen rett opp fredag, og stanget opp i 200-dagers glidende gjennomsnitt og den tekniske motstanden på 245-nivået, før den falt tilbake og sluttet under den tekniske motstanden på 235-nivået. OKEANIS ECO TANKERS: Den fallende trenden er brutt og sist uke ble også bruddet bekreftet. Det ble også satt en ny og litt brattere positiv undertone i RSI-chartet. Chart: Tradingview / Finansavisen RSI snudde opp, satte en ny bunn og dannet en ny positiv undertone i RSI-chartet og stanget opp mot 50-nivået. Det må brytes for å signalisere økende stigningstakt og åpne for videre oppgang i begge chartene. Den fallenden trendlinjen i toppen kan legge en demper på utviklingen i stigningstakten og bremse eventuelle oppganger. For å fjerne den usikkerheten må også den fallende trendlinjen i toppen brytes. På oversiden er det teknisk motstand på 235- og 245,50-nivået. Brudd opp på stigende omsetning kan åpne for videre oppgang mot neste tekniske motstand på 264,50-nivået, og kanskje 27,50- og 289-nivået på litt sikt. Ved eventuelle korreksjoner ned, er det tekniske støtte på 229- og 221-nivået og ned mot den brutte topplinjen. Så lenge den lange positive undertonen i bunnen av RSI-chartet fortsetter, kan eventuelle korreksjoner ned bli forbigående.
    for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Der har du misforstått. Der også. Chart styrer ikke tankbåter, men den viser hvilken retning aksjene går.  Vi andre som driver med aksjer
    for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Aframaks var selvfølgelig ironisk. Tror du virkelig det er teknisk analyse som styrer hvordan verdien til et shippingrederi vil utarte seg?
  • 13. juni · Endret
    13. juni · Endret
    Flyr til himmels i dag? Ser Frontline er opp 55 kroner siden bunnen 4 april, men Okeanis er bare opp 30 kroner siden 4 april,   https://www.finansavisen.no/shipping/2025/06/12/8270928/venter-tankrally-hvis-hormuzstredet-stenges
    for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Rate opp 23%
  • 8. juni
    8. juni
    Blir det trukket kildeskatt på utbytte her?
    10. juni
    ·
    10. juni
    ·
    Ja, du har at ISIN ikke alltid er til å stole på. For eksempel 2020-bulkskip som har en Bermuda-kode, men norsk utbytteskatt er trukket fra. Jeg har aldri fått noe trukket fra i OET.
    10. juni
    10. juni
    (Kildeskatt skal jo kun gjelde utenlandske eiere)
  • 6. juni
    6. juni
    Kjøper litt tank nå på 225 kr, nå som raten er i dass En eller annen gang må man ta tak før høsten kommer 
  • 16. mai
    16. mai
    Pareto Securities gjentar kjøpsanbefaling og kursmål på 290 kroner pr aksje, ifølge en oppdatering fredag. "Et godt kvartal havnet i skyggen torsdag, etter at en norsk avisartikkel om tidligere russiske laster stjal oppmerksomheten. Etter vårt syn inneholder saken ingen nye opplysninger, og vi tar det som en selvfølge at sanksjoner aldri har vært i nærheten av å bli brutt. Vi ser derfor torsdagens kursfall som en kjøpsmulighet, og forventer fortsatt solid verdiskaping og aksjonærvennlig politikk fremover", skriver meglerhuset. Fearnley Securities kutter på sin side kursmålet på Okeanis Eco Tankers til 360 kroner fra 400 kroner og gjentar en kjøpsanbefaling. Meglerhuset nedjusterer sine ebitda-estimater for andre kvartal 2025 for å reflektere den samlede flåtedekningen, presentert i rapporten for første kvartal. Fearnley skriver at VLCC-dekningen for andre kvartal var lavere enn hva meglerhuset forventet, men at dette ble delvis oppveid av sterkere enn ventet Suezmax-dekning.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

Antall
Kjøp
15
Selg
Antall
351

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
40--
200--
38--
38--
83--
Høy
238
VWAP
-
Lav
232
OmsetningAntall
7,3 Mundefined31 030
VWAP
-
Høy
238
Lav
232
OmsetningAntall
7,3 Mundefined31 030

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data