Oslo Børs: Rolig start i vente. Ingen drahjelp å få fra Asia i dag, ei heller fra oljeprisen.

Oslo Børs (OBX-indeksen) endte opp 1,6 prosent torsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte i intervallet -0,1 til 0,8 prosent. En rekke sterke kvartalstall ga solid kursoppgang i flere selskaper; DNB (+7,7 %), Norwegian (+25,3 %) og Equinor (+2,5 %)

Vi tror Oslo Børs (OBX indeksen) åpner opp 0,1%, eller innenfor intervallet [0, 0,2]%.

Roger Berntsen, analytiker i Nordnet Bank

Positive overraskelser fra DNB, Norwegian og Equinor løftet Oslo Børs

Oslo Børs (OBX-indeksen) endte opp 1,6 prosent torsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte i intervallet -0,1 til 0,8 prosent. En rekke sterke kvartalstall ga solid kursoppgang i flere selskaper; DNB (+7,7 %), Norwegian (+25,3 %) og Equinor (+2,5 %). I USA derimot, kom gårsdagens tall inn blandet. Microsoft og PayPal leverte varene i 3. kvartal, mens selskaper hvis sensitive til utviklingen i verdensøkonomien, som Ford, 3M og eBay skuffet.

Lesetips: Equinors Q3-tall bedre enn ventet?

I dag er det roligere på resultatfronten, i alle fall her hjemme, da det kun er et OBX-selskap som rapporter (Schibsted).

De asiatiske børsene endte for øvrig svakt ned fredag, dermed er det ingen drahjelp å få fra den regionen i dag. Ei heller har oljeprisen endret seg vesentlig fra gårsdagens nivåer. Mao. er det få holdepunkter for investorene i dag.

Selskaper i fokus; SCHA, AXA, BON, PROTCT.

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

[mailpoet_form id=”2″]

Utvalgte nøkkeltall

BørsindekserSiste% siste% 12m% i år
OBX Total Return Index8361,63,513,0
Oslo Børs Benchmark Index9071,64,213,4
OMX Stockholm 30 Index1 7370,015,723,3
OMX Helsinki 254 1030,07,311,3
OMX Copenhagen 201 0460,017,517,3
Frankfurt DAX Index12 8720,615,021,9
Dow Jones Industrial Average26 806-0,19,014,9
NASDAQ Composite8 1860,815,223,4
S&P 5003 0100,213,320,1
NIKKEI 225 INDEX22 7640,13,013,7
HANG SENG INDEX26 674-0,55,63,2
RåvarerSiste% siste% 12m% i år
Brent Spot Indicator61,3-0,1-19,013,2
Aluminum Future 3 Months1 717-0,6-14,3-7,3
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot52,10,0-8,5-8,3
Gold Spot Indicator1 503-0,121,717,2
ValutaerSiste% siste% 12m% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,140,19,55,9
Euro / Norwegian Krone10,150,16,82,6
Swiss Franc / Norwegian Krone9,210,010,14,8
Swedish Krona / Norwegian Krone0,950,03,4-3,0
British Pound / Norwegian Krone11,740,19,26,6
Danish Krone / Norwegian Krone1,360,16,82,5

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

I kommentarfeltet nedenfor kan du kommentere innholdet i dette blogginnlegget, og ta del i andre leseres kommentarer. Kommentarene representerer ikke Nordnets meninger. Nordnet gjennomgår ikke kommentarene før publisering, men fjerner upassende kommentarer hvis det forekommer. Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

guest
0 Kommentarer
Se alle kommentarer