Gå til hovedinnhold
Nettleseren du benytter deg av, støttes ikke lenger av Nordnet. Klikk her for å se hvilke nettlesere vi støtter og anbefaler at du bruker.
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
7,75NOK
−0,39% (−0,03)
Idag
Høy7,81
Lav7,70
Omsetning
2,7 MNOK
2025 Q3-rapport
85 dager siden43min
6,7542 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning

Ordredybde

NorwayOslo Børs
Antall
Kjøp
3 648
Selg
Antall
2 560

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
1 320--
4 096--
272--
1 669--
44--
Høy
7,81
VWAP
-
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231
VWAP
-
Høy
7,81
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2025 Q4-rapport
12. feb.
Historisk
2025 Q3-rapport6. nov. 2025
2025 Q2-rapport14. aug. 2025
2025 Q1-rapport15. mai 2025
2024 Q4-rapport13. feb. 2025
2024 Q3-rapport7. nov. 2024

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 21 min siden · Endret
    for 21 min siden · Endret
    Hexagon har i praksis to covenants (krav fra kreditorer relatert til lån): 1) Minimum likviditet Selskapet må til enhver tid ha rundt 200 mill kroner i tilgjengelig likviditet. Per Q3 var Hexagon godt over dette nivået. 2) Leverage-covenant (gjeld / EBITDA) Denne er suspendert frem til og med Q2 2026, og trer først inn igjen i Q3 2026. Kravet da er: Netto rentebærende gjeld / EBITDA (siste 12 mnd) < 4,2x Med netto gjeld rundt ~1 mrd, betyr dette at det trengs omtrent 240–250 mill kroner i EBITDA (de siste 12 månedene) for å være innenfor – uten emisjon. Ser vi på historiske EBITDA-tall: 2022: ca. 348 mill 2023: ca. 480 mill 2024: ca. 637 mill 2025 hittil: Q1: +44 mill Q2: +12 mill Q3: –54 mill 2025 har åpenbart vært svakt så langt, men historikken viser at EBITDA-nivåene som kreves for covenant har vært oppnådd tidligere med god margin selv i normalår. Når det gjelder inntjeningskvalitet, oppfatter jeg også at Fuel Systems ifølge selskapet selv har hatt historisk bedre marginer enn Mobile Pipeline og at Fuel Systems har vist seg mer robust med hensyn på ebitda i perioder med lavere aktivitet. I tillegg er det verdt å merke seg: - kostnadsbasen er redusert (organisasjonstiltak og lavere finanskostnader) - emisjonsmidler er brukt til å betale ned gjeld, noe som gir direkte resultat- og EBITDA-effekt - Cummins X15N ser ut til å åpne et bredere Class 8-marked for gass - Hexagon Agility leverer drivstoffsystemer til X15N og har et tydelig samarbeid med Cummins rundt markedsutrulling Alt dette tyder på at både: gassandelen i markedet kan øke inn i 2026 og at Hexagon Agility kan ta en større del av denne kaka enn tidligere Så ja, Hexagon er avhengig av at ting snur H1 2026. Men slik jeg ser det, trenger ikke Q4 nødvendigvis å være sterkt i absolutte tall. Hvis kostnadsbesparelsene materialiserer seg i et redusert tap i Q4, kombinert med signaler fra selskapet om markedsbedring i H1 2026 og antydning om bedre volum/momentum i Fuel Systems. Så kan det etter mitt syn være nok til å punktere mye av short-caset, som i stor grad bygger på vedvarende svake tall og antakelsen om at emisjon er uunngåelig.
    for 1 min siden · Endret
    for 1 min siden · Endret
    Må og ta i betraktning, da Composites har noen "storeiere" i Purus som også sitter øverst på listen i Composites. Selvfølgelig er ikke nedskalering av helelektrisk negativt, snarere tvert i mot, kan de nå rette fokus mot hydrogen som vokser i rekord tempo verden over. Dette forteller kun en ting, de har tatt riktig grep, og gått bort fra hel elektrisk er ikke lenger et satsings område for Purus. Det er selvfølgelig positivt for både HP og HC, som igjen viser vei for hydrogen. Worthington’s Sustainable Energy Solutions er sikkert fornøyd med utviklinga, som også ble stor eier i begge selskapene :-) Må jo bare le av av denne styrte kursen, og de som ikke skjønner galskapen her, bør i alle fall ikke bruke tid på Hexagon trådene.
  • for 1 t siden
    for 1 t siden
    Hvor mye synker vi i dag ?
    for 17 min siden · Endret
    for 17 min siden · Endret
    Hvor mye kjøper topp 20 eller topp 30 idag? Eller benyttet og øket etter siste dagers kursfall?
  • for 2 t siden
    for 2 t siden
    Så snart de fikk enkelt inn 590 mill på kun noen få kvelds timer, var det verste bandittene allerede i gang med å skape frykt om neste emisjon. Dette er fa.. helt vilt, der det er mye penger i omløp samles de verste bandittene, og disse skyr ingen midler da må det skremmes og ryddes bort noen, og holdes borte fra kjøps knappen. ut, så de får kjøpe seg inn igjen billigere enn de solgte. Ser ut som emiJohnny har tatt seg en pause, er vel gjennomskuet for lengst. Må jo si at de har vært dyktige å spre disse 52 mill aksjene som ble kjøpt i emisjonen på 14,- Det er totalt 10300 aksjonærer i selskapet Top 25 sitter på 146 660 735 aksjer neste 25 sitter på ca. 15 625 000 fra 50 -75 sitter på 9 375 000 75-100 sitter på 6 250 000 så går det bare ned til mindre poster. Topp 300 sitter på totalt a. 205-210 mill aksjer. Det var allerede godt igang med short før siste emien, og har vel shortet siden kursen var i 30,- kanskje på tide de bør begynne å dekke seg inn. Kanskje de trenger ikke dekke seg inn dersom de spiller på lag med de som deltok i emisjonen, da har de jo kontroll, da de sitter på begge sider ov bordet og dealer. . De klarer vel å hanke de inn igjen like fort som de fikk spredd aksjene ut, på kun noen små kvelds timer. Verre dersom noen plukker aksjene deres så de går i minus og mister kontroll over utestående aksjer. Vi vet jo JPMC har flagget eierskap på ca. 18 mill aksjer, disse kan selvfølgelig sikkert lånes ut igjen. Men skal vel heller ikke så mye til før shorterne blir totalt overkjørt, og kursen går til himmels. Her var det masse short allerede før emisjonen på, så er ikke rart enkelte sitter å sprer emi frykt, for å dempe kurs galopp Allerede dagen etter de fikk inn 590 mill, på 14,- per aksje med over 20% rabatt, sørget de umiddelbart å flerne "gulvet, ved å hamre kursen nedover så den etterfølgende rep. emien ikke ble gjennomført. Hvorfor skal det da mases om en ny emisjon, når ikke den forrige ble gjennomført, som igjen betyr at de hadde ikke bruk for disse pengene. Tror FT, bør gjøre jobben sin og følge litt mer med i timen i enkelte selskaper. Frykter disse personene som ikke eier en eneste aksje, så mye for en ny emisjon, skjønner jeg overhode ikke at det gidder å bruke tiden på denne tråden, uten at det er til egen vinning. Utrolig at disse gjøkene kan få holde på slik de gjør.
    for 1 t siden
    for 1 t siden
    EmiJohnny kommer tilbake og harselerer ved neste emi, inntil det kan du få være konge, kalle alle som ikke er enige med deg idioter og kjeltringer😂 Godt å ikke være glemt❤️
    for 9 min siden
    ·
    for 9 min siden
    ·
    Jeg eier skam ganske mange aksjer.. men kommenterer gjerne (negativt) da det er noe blåøyd det som av og til blir skrevet.
  • for 14 t siden
    for 14 t siden
    Cummins promoterer X15N med en serie av videoer på youtube. https://youtu.be/H3S-HHK4qEA?si=lRVS8zy3NtIGn1wA
    for 2 t siden · Endret
    for 2 t siden · Endret
    Bla, bla bla. Ja, det har du nok sett, og jeg har også sett nok av disse innleggene til enkelte som er kun ute for å berike seg selv på andres bekostning. Er det så ille i dette selskapet som enkelte vil ha det til, skjønner jeg ikke at det gidder å bruke tid på disse trådene. Enhver idiot skjønner at det koster å vokse, det skjønner sikkert Cummins også, som sikkert ikke ønsker å slå bena under en av de viktigste underleverandørene sine.
  • for 15 t siden
    for 15 t siden
    Seriøse aktører har shortet denne sterkt siden mai i fjor over 20 og er fortsatt stinne av short. De shorter også på 7 tallet. De har knapt dekket siden mai. Når vi ser det hvorfor kjøper vi denne da?? Jeg tror vi muligens kan se en svak reduksjon av short fremover men jeg regner med at de store shorterne tar store jafs i emisjonen og dekker med dette. Short prosenten er over 10%. Ingen selskaper på lista mi er i nærheten av dette. Dette er en superjuvel for shortere. Sikter selv mot 4 tallet etter fremlegging.
    for 14 t siden
    for 14 t siden
    Og så er det denne biten som ofte glemmes: short-caset faller sammen hvis emisjonen uteblir. Det skal faktisk ikke så mye til. Én ny, litt større kontrakt i Mobile Pipeline eller at Class 8-ordrene normaliserer seg med samme gassandel som før, er nok til at hex tjener penger igjen. Da endres hele bildet: emisjonsfrykten forsvinner, short-tesen ryker og over 10 % short må kjøpes tilbake i en aksje med lav omsetning Ingenting er sikkert. Det er både risiko men også mulighet for enorm reward om det kommer positive signaler for 2026.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Relaterte produkter

2025 Q3-rapport
85 dager siden43min
6,7542 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 21 min siden · Endret
    for 21 min siden · Endret
    Hexagon har i praksis to covenants (krav fra kreditorer relatert til lån): 1) Minimum likviditet Selskapet må til enhver tid ha rundt 200 mill kroner i tilgjengelig likviditet. Per Q3 var Hexagon godt over dette nivået. 2) Leverage-covenant (gjeld / EBITDA) Denne er suspendert frem til og med Q2 2026, og trer først inn igjen i Q3 2026. Kravet da er: Netto rentebærende gjeld / EBITDA (siste 12 mnd) < 4,2x Med netto gjeld rundt ~1 mrd, betyr dette at det trengs omtrent 240–250 mill kroner i EBITDA (de siste 12 månedene) for å være innenfor – uten emisjon. Ser vi på historiske EBITDA-tall: 2022: ca. 348 mill 2023: ca. 480 mill 2024: ca. 637 mill 2025 hittil: Q1: +44 mill Q2: +12 mill Q3: –54 mill 2025 har åpenbart vært svakt så langt, men historikken viser at EBITDA-nivåene som kreves for covenant har vært oppnådd tidligere med god margin selv i normalår. Når det gjelder inntjeningskvalitet, oppfatter jeg også at Fuel Systems ifølge selskapet selv har hatt historisk bedre marginer enn Mobile Pipeline og at Fuel Systems har vist seg mer robust med hensyn på ebitda i perioder med lavere aktivitet. I tillegg er det verdt å merke seg: - kostnadsbasen er redusert (organisasjonstiltak og lavere finanskostnader) - emisjonsmidler er brukt til å betale ned gjeld, noe som gir direkte resultat- og EBITDA-effekt - Cummins X15N ser ut til å åpne et bredere Class 8-marked for gass - Hexagon Agility leverer drivstoffsystemer til X15N og har et tydelig samarbeid med Cummins rundt markedsutrulling Alt dette tyder på at både: gassandelen i markedet kan øke inn i 2026 og at Hexagon Agility kan ta en større del av denne kaka enn tidligere Så ja, Hexagon er avhengig av at ting snur H1 2026. Men slik jeg ser det, trenger ikke Q4 nødvendigvis å være sterkt i absolutte tall. Hvis kostnadsbesparelsene materialiserer seg i et redusert tap i Q4, kombinert med signaler fra selskapet om markedsbedring i H1 2026 og antydning om bedre volum/momentum i Fuel Systems. Så kan det etter mitt syn være nok til å punktere mye av short-caset, som i stor grad bygger på vedvarende svake tall og antakelsen om at emisjon er uunngåelig.
    for 1 min siden · Endret
    for 1 min siden · Endret
    Må og ta i betraktning, da Composites har noen "storeiere" i Purus som også sitter øverst på listen i Composites. Selvfølgelig er ikke nedskalering av helelektrisk negativt, snarere tvert i mot, kan de nå rette fokus mot hydrogen som vokser i rekord tempo verden over. Dette forteller kun en ting, de har tatt riktig grep, og gått bort fra hel elektrisk er ikke lenger et satsings område for Purus. Det er selvfølgelig positivt for både HP og HC, som igjen viser vei for hydrogen. Worthington’s Sustainable Energy Solutions er sikkert fornøyd med utviklinga, som også ble stor eier i begge selskapene :-) Må jo bare le av av denne styrte kursen, og de som ikke skjønner galskapen her, bør i alle fall ikke bruke tid på Hexagon trådene.
  • for 1 t siden
    for 1 t siden
    Hvor mye synker vi i dag ?
    for 17 min siden · Endret
    for 17 min siden · Endret
    Hvor mye kjøper topp 20 eller topp 30 idag? Eller benyttet og øket etter siste dagers kursfall?
  • for 2 t siden
    for 2 t siden
    Så snart de fikk enkelt inn 590 mill på kun noen få kvelds timer, var det verste bandittene allerede i gang med å skape frykt om neste emisjon. Dette er fa.. helt vilt, der det er mye penger i omløp samles de verste bandittene, og disse skyr ingen midler da må det skremmes og ryddes bort noen, og holdes borte fra kjøps knappen. ut, så de får kjøpe seg inn igjen billigere enn de solgte. Ser ut som emiJohnny har tatt seg en pause, er vel gjennomskuet for lengst. Må jo si at de har vært dyktige å spre disse 52 mill aksjene som ble kjøpt i emisjonen på 14,- Det er totalt 10300 aksjonærer i selskapet Top 25 sitter på 146 660 735 aksjer neste 25 sitter på ca. 15 625 000 fra 50 -75 sitter på 9 375 000 75-100 sitter på 6 250 000 så går det bare ned til mindre poster. Topp 300 sitter på totalt a. 205-210 mill aksjer. Det var allerede godt igang med short før siste emien, og har vel shortet siden kursen var i 30,- kanskje på tide de bør begynne å dekke seg inn. Kanskje de trenger ikke dekke seg inn dersom de spiller på lag med de som deltok i emisjonen, da har de jo kontroll, da de sitter på begge sider ov bordet og dealer. . De klarer vel å hanke de inn igjen like fort som de fikk spredd aksjene ut, på kun noen små kvelds timer. Verre dersom noen plukker aksjene deres så de går i minus og mister kontroll over utestående aksjer. Vi vet jo JPMC har flagget eierskap på ca. 18 mill aksjer, disse kan selvfølgelig sikkert lånes ut igjen. Men skal vel heller ikke så mye til før shorterne blir totalt overkjørt, og kursen går til himmels. Her var det masse short allerede før emisjonen på, så er ikke rart enkelte sitter å sprer emi frykt, for å dempe kurs galopp Allerede dagen etter de fikk inn 590 mill, på 14,- per aksje med over 20% rabatt, sørget de umiddelbart å flerne "gulvet, ved å hamre kursen nedover så den etterfølgende rep. emien ikke ble gjennomført. Hvorfor skal det da mases om en ny emisjon, når ikke den forrige ble gjennomført, som igjen betyr at de hadde ikke bruk for disse pengene. Tror FT, bør gjøre jobben sin og følge litt mer med i timen i enkelte selskaper. Frykter disse personene som ikke eier en eneste aksje, så mye for en ny emisjon, skjønner jeg overhode ikke at det gidder å bruke tiden på denne tråden, uten at det er til egen vinning. Utrolig at disse gjøkene kan få holde på slik de gjør.
    for 1 t siden
    for 1 t siden
    EmiJohnny kommer tilbake og harselerer ved neste emi, inntil det kan du få være konge, kalle alle som ikke er enige med deg idioter og kjeltringer😂 Godt å ikke være glemt❤️
    for 9 min siden
    ·
    for 9 min siden
    ·
    Jeg eier skam ganske mange aksjer.. men kommenterer gjerne (negativt) da det er noe blåøyd det som av og til blir skrevet.
  • for 14 t siden
    for 14 t siden
    Cummins promoterer X15N med en serie av videoer på youtube. https://youtu.be/H3S-HHK4qEA?si=lRVS8zy3NtIGn1wA
    for 2 t siden · Endret
    for 2 t siden · Endret
    Bla, bla bla. Ja, det har du nok sett, og jeg har også sett nok av disse innleggene til enkelte som er kun ute for å berike seg selv på andres bekostning. Er det så ille i dette selskapet som enkelte vil ha det til, skjønner jeg ikke at det gidder å bruke tid på disse trådene. Enhver idiot skjønner at det koster å vokse, det skjønner sikkert Cummins også, som sikkert ikke ønsker å slå bena under en av de viktigste underleverandørene sine.
  • for 15 t siden
    for 15 t siden
    Seriøse aktører har shortet denne sterkt siden mai i fjor over 20 og er fortsatt stinne av short. De shorter også på 7 tallet. De har knapt dekket siden mai. Når vi ser det hvorfor kjøper vi denne da?? Jeg tror vi muligens kan se en svak reduksjon av short fremover men jeg regner med at de store shorterne tar store jafs i emisjonen og dekker med dette. Short prosenten er over 10%. Ingen selskaper på lista mi er i nærheten av dette. Dette er en superjuvel for shortere. Sikter selv mot 4 tallet etter fremlegging.
    for 14 t siden
    for 14 t siden
    Og så er det denne biten som ofte glemmes: short-caset faller sammen hvis emisjonen uteblir. Det skal faktisk ikke så mye til. Én ny, litt større kontrakt i Mobile Pipeline eller at Class 8-ordrene normaliserer seg med samme gassandel som før, er nok til at hex tjener penger igjen. Da endres hele bildet: emisjonsfrykten forsvinner, short-tesen ryker og over 10 % short må kjøpes tilbake i en aksje med lav omsetning Ingenting er sikkert. Det er både risiko men også mulighet for enorm reward om det kommer positive signaler for 2026.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

NorwayOslo Børs
Antall
Kjøp
3 648
Selg
Antall
2 560

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
1 320--
4 096--
272--
1 669--
44--
Høy
7,81
VWAP
-
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231
VWAP
-
Høy
7,81
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2025 Q4-rapport
12. feb.
Historisk
2025 Q3-rapport6. nov. 2025
2025 Q2-rapport14. aug. 2025
2025 Q1-rapport15. mai 2025
2024 Q4-rapport13. feb. 2025
2024 Q3-rapport7. nov. 2024

Relaterte produkter

2025 Q3-rapport
85 dager siden43min

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2025 Q4-rapport
12. feb.
Historisk
2025 Q3-rapport6. nov. 2025
2025 Q2-rapport14. aug. 2025
2025 Q1-rapport15. mai 2025
2024 Q4-rapport13. feb. 2025
2024 Q3-rapport7. nov. 2024

Relaterte produkter

6,7542 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 21 min siden · Endret
    for 21 min siden · Endret
    Hexagon har i praksis to covenants (krav fra kreditorer relatert til lån): 1) Minimum likviditet Selskapet må til enhver tid ha rundt 200 mill kroner i tilgjengelig likviditet. Per Q3 var Hexagon godt over dette nivået. 2) Leverage-covenant (gjeld / EBITDA) Denne er suspendert frem til og med Q2 2026, og trer først inn igjen i Q3 2026. Kravet da er: Netto rentebærende gjeld / EBITDA (siste 12 mnd) < 4,2x Med netto gjeld rundt ~1 mrd, betyr dette at det trengs omtrent 240–250 mill kroner i EBITDA (de siste 12 månedene) for å være innenfor – uten emisjon. Ser vi på historiske EBITDA-tall: 2022: ca. 348 mill 2023: ca. 480 mill 2024: ca. 637 mill 2025 hittil: Q1: +44 mill Q2: +12 mill Q3: –54 mill 2025 har åpenbart vært svakt så langt, men historikken viser at EBITDA-nivåene som kreves for covenant har vært oppnådd tidligere med god margin selv i normalår. Når det gjelder inntjeningskvalitet, oppfatter jeg også at Fuel Systems ifølge selskapet selv har hatt historisk bedre marginer enn Mobile Pipeline og at Fuel Systems har vist seg mer robust med hensyn på ebitda i perioder med lavere aktivitet. I tillegg er det verdt å merke seg: - kostnadsbasen er redusert (organisasjonstiltak og lavere finanskostnader) - emisjonsmidler er brukt til å betale ned gjeld, noe som gir direkte resultat- og EBITDA-effekt - Cummins X15N ser ut til å åpne et bredere Class 8-marked for gass - Hexagon Agility leverer drivstoffsystemer til X15N og har et tydelig samarbeid med Cummins rundt markedsutrulling Alt dette tyder på at både: gassandelen i markedet kan øke inn i 2026 og at Hexagon Agility kan ta en større del av denne kaka enn tidligere Så ja, Hexagon er avhengig av at ting snur H1 2026. Men slik jeg ser det, trenger ikke Q4 nødvendigvis å være sterkt i absolutte tall. Hvis kostnadsbesparelsene materialiserer seg i et redusert tap i Q4, kombinert med signaler fra selskapet om markedsbedring i H1 2026 og antydning om bedre volum/momentum i Fuel Systems. Så kan det etter mitt syn være nok til å punktere mye av short-caset, som i stor grad bygger på vedvarende svake tall og antakelsen om at emisjon er uunngåelig.
    for 1 min siden · Endret
    for 1 min siden · Endret
    Må og ta i betraktning, da Composites har noen "storeiere" i Purus som også sitter øverst på listen i Composites. Selvfølgelig er ikke nedskalering av helelektrisk negativt, snarere tvert i mot, kan de nå rette fokus mot hydrogen som vokser i rekord tempo verden over. Dette forteller kun en ting, de har tatt riktig grep, og gått bort fra hel elektrisk er ikke lenger et satsings område for Purus. Det er selvfølgelig positivt for både HP og HC, som igjen viser vei for hydrogen. Worthington’s Sustainable Energy Solutions er sikkert fornøyd med utviklinga, som også ble stor eier i begge selskapene :-) Må jo bare le av av denne styrte kursen, og de som ikke skjønner galskapen her, bør i alle fall ikke bruke tid på Hexagon trådene.
  • for 1 t siden
    for 1 t siden
    Hvor mye synker vi i dag ?
    for 17 min siden · Endret
    for 17 min siden · Endret
    Hvor mye kjøper topp 20 eller topp 30 idag? Eller benyttet og øket etter siste dagers kursfall?
  • for 2 t siden
    for 2 t siden
    Så snart de fikk enkelt inn 590 mill på kun noen få kvelds timer, var det verste bandittene allerede i gang med å skape frykt om neste emisjon. Dette er fa.. helt vilt, der det er mye penger i omløp samles de verste bandittene, og disse skyr ingen midler da må det skremmes og ryddes bort noen, og holdes borte fra kjøps knappen. ut, så de får kjøpe seg inn igjen billigere enn de solgte. Ser ut som emiJohnny har tatt seg en pause, er vel gjennomskuet for lengst. Må jo si at de har vært dyktige å spre disse 52 mill aksjene som ble kjøpt i emisjonen på 14,- Det er totalt 10300 aksjonærer i selskapet Top 25 sitter på 146 660 735 aksjer neste 25 sitter på ca. 15 625 000 fra 50 -75 sitter på 9 375 000 75-100 sitter på 6 250 000 så går det bare ned til mindre poster. Topp 300 sitter på totalt a. 205-210 mill aksjer. Det var allerede godt igang med short før siste emien, og har vel shortet siden kursen var i 30,- kanskje på tide de bør begynne å dekke seg inn. Kanskje de trenger ikke dekke seg inn dersom de spiller på lag med de som deltok i emisjonen, da har de jo kontroll, da de sitter på begge sider ov bordet og dealer. . De klarer vel å hanke de inn igjen like fort som de fikk spredd aksjene ut, på kun noen små kvelds timer. Verre dersom noen plukker aksjene deres så de går i minus og mister kontroll over utestående aksjer. Vi vet jo JPMC har flagget eierskap på ca. 18 mill aksjer, disse kan selvfølgelig sikkert lånes ut igjen. Men skal vel heller ikke så mye til før shorterne blir totalt overkjørt, og kursen går til himmels. Her var det masse short allerede før emisjonen på, så er ikke rart enkelte sitter å sprer emi frykt, for å dempe kurs galopp Allerede dagen etter de fikk inn 590 mill, på 14,- per aksje med over 20% rabatt, sørget de umiddelbart å flerne "gulvet, ved å hamre kursen nedover så den etterfølgende rep. emien ikke ble gjennomført. Hvorfor skal det da mases om en ny emisjon, når ikke den forrige ble gjennomført, som igjen betyr at de hadde ikke bruk for disse pengene. Tror FT, bør gjøre jobben sin og følge litt mer med i timen i enkelte selskaper. Frykter disse personene som ikke eier en eneste aksje, så mye for en ny emisjon, skjønner jeg overhode ikke at det gidder å bruke tiden på denne tråden, uten at det er til egen vinning. Utrolig at disse gjøkene kan få holde på slik de gjør.
    for 1 t siden
    for 1 t siden
    EmiJohnny kommer tilbake og harselerer ved neste emi, inntil det kan du få være konge, kalle alle som ikke er enige med deg idioter og kjeltringer😂 Godt å ikke være glemt❤️
    for 9 min siden
    ·
    for 9 min siden
    ·
    Jeg eier skam ganske mange aksjer.. men kommenterer gjerne (negativt) da det er noe blåøyd det som av og til blir skrevet.
  • for 14 t siden
    for 14 t siden
    Cummins promoterer X15N med en serie av videoer på youtube. https://youtu.be/H3S-HHK4qEA?si=lRVS8zy3NtIGn1wA
    for 2 t siden · Endret
    for 2 t siden · Endret
    Bla, bla bla. Ja, det har du nok sett, og jeg har også sett nok av disse innleggene til enkelte som er kun ute for å berike seg selv på andres bekostning. Er det så ille i dette selskapet som enkelte vil ha det til, skjønner jeg ikke at det gidder å bruke tid på disse trådene. Enhver idiot skjønner at det koster å vokse, det skjønner sikkert Cummins også, som sikkert ikke ønsker å slå bena under en av de viktigste underleverandørene sine.
  • for 15 t siden
    for 15 t siden
    Seriøse aktører har shortet denne sterkt siden mai i fjor over 20 og er fortsatt stinne av short. De shorter også på 7 tallet. De har knapt dekket siden mai. Når vi ser det hvorfor kjøper vi denne da?? Jeg tror vi muligens kan se en svak reduksjon av short fremover men jeg regner med at de store shorterne tar store jafs i emisjonen og dekker med dette. Short prosenten er over 10%. Ingen selskaper på lista mi er i nærheten av dette. Dette er en superjuvel for shortere. Sikter selv mot 4 tallet etter fremlegging.
    for 14 t siden
    for 14 t siden
    Og så er det denne biten som ofte glemmes: short-caset faller sammen hvis emisjonen uteblir. Det skal faktisk ikke så mye til. Én ny, litt større kontrakt i Mobile Pipeline eller at Class 8-ordrene normaliserer seg med samme gassandel som før, er nok til at hex tjener penger igjen. Da endres hele bildet: emisjonsfrykten forsvinner, short-tesen ryker og over 10 % short må kjøpes tilbake i en aksje med lav omsetning Ingenting er sikkert. Det er både risiko men også mulighet for enorm reward om det kommer positive signaler for 2026.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

NorwayOslo Børs
Antall
Kjøp
3 648
Selg
Antall
2 560

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
1 320--
4 096--
272--
1 669--
44--
Høy
7,81
VWAP
-
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231
VWAP
-
Høy
7,81
Lav
7,7
OmsetningAntall
2,7 353 231

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data