Oslo Børs: Rolig start i vente. Brexit-sagene fortsetter, det samme gjør resultatsesongen. Tomra i fokus

Oslo Børs, eller OBX indeksen, falt 0,1 prosent fredag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte ned mellom 0,4 og 0,9 prosent. Når det er sagt, de amerikanske indeksene ble tynget av selskapsspesifikke nyheter

Vi tror Oslo Børs (OBX indeksen) åpner ned -0,1%, eller innenfor intervallet [-0,2, 0]%.

Roger Berntsen, analytiker i Nordnet Bank

Handelskrigen, Brexit-sagen og selskapsresultater preger verdens børser

Oslo Børs, eller OBX indeksen, falt 0,1 prosent fredag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte ned mellom 0,4 og 0,9 prosent. Når det er sagt, de amerikanske indeksene ble tynget av selskapsspesifikke nyheter fra to giganter, Boeing og Johnson & Johnson.

Resultatsesongen, som ble sparket i gang i forrige uke, har påvirket verdens aksjemarkedet positivt så langt, mens utviklingen i handelskrigen, samt Brexit-sagaen, har dempet stemningen blant investorene. Det skal for øvrig sies at analytikerne, samlet sett, har nedjustert resultatforventningene til 3. kvartal en god del som en følge av lavere vekstimpulser i verdensøkonomien. Dvs. gitt analytikernes nedjusteringer den senere tid, skal det mindre til for at selskapene slår forventingene.

De asiatiske børsene endte svakt opp mandag, noe som isolert sett er positivt for de europeiske børsene i dag. Oljeprisen derimot, er ned over en prosent fra fredagens nivåer.

Selskaper i fokus i dag; TOM (resultater).

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

[mailpoet_form id=”2″]

Utvalgte nøkkeltall

BørsindekserSiste% siste% 12m% i år
OBX Total Return Index821-0,1-2,011,1
Oslo Børs Benchmark Index893-0,1-0,811,7
OMX Stockholm 30 Index1 6980,010,920,5
OMX Helsinki 254 0670,02,310,4
OMX Copenhagen 201 0210,011,514,5
Frankfurt DAX Index12 6340,09,319,6
Dow Jones Industrial Average26 770-0,95,214,8
NASDAQ Composite8 090-0,88,621,9
S&P 5002 986-0,47,919,1
NIKKEI 225 INDEX22 5550,30,112,7
HANG SENG INDEX26 7810,24,83,6
RåvarerSiste% siste% 12m% i år
Brent Spot Indicator59,2-0,2-26,09,3
Aluminum Future 3 Months1 7360,4-13,5-6,3
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot48,00,0-15,6-15,5
Gold Spot Indicator1 4920,121,716,3
ValutaerSiste% siste% 12m% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,150,111,56,0
Euro / Norwegian Krone10,21-0,28,03,2
Swiss Franc / Norwegian Krone9,28-0,212,55,5
Swedish Krona / Norwegian Krone0,95-0,23,8-2,8
British Pound / Norwegian Krone11,80-0,510,07,2
Danish Krone / Norwegian Krone1,37-0,17,73,1

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

I kommentarfeltet nedenfor kan du kommentere innholdet i dette blogginnlegget, og ta del i andre leseres kommentarer. Kommentarene representerer ikke Nordnets meninger. Nordnet gjennomgår ikke kommentarene før publisering, men fjerner upassende kommentarer hvis det forekommer. Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

guest
0 Kommentarer
Se alle kommentarer