2026 Q1-rapport
48 dager siden
‧1t 40min
11,50 EUR/aksje
Siste utbytte
0,97%Direkteavkastning
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall | Kjøpere | Selger |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Meglerstatistikk
Fant ingen data
Selskapshendelser
Data hentes fra FactSet, Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q2-rapport 6. aug. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q1-rapport 7. mai | ||
2025 Q4-rapport 11. mars | ||
2025 Q3-rapport 6. nov. 2025 | ||
2025 Q2-rapport 7. aug. 2025 | ||
2025 Q1-rapport 8. mai 2025 |
Kunder besøkte også
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
Logg inn
- for 10 min sidenTroverdige kilder bekrefter uttalelsene fra russisk side. Legg merke hvordan russerne vil starte fredssamtalene: https://news.sky.com/story/vladimir-putin-says-russia-ready-for-peace-talks-after-ukraine-refinery-strikes-13557152 Jeg leste om dette på ikke-troverdige kilder i går. Lavrov kaller blant annet den ukrainske presidenten: «Fuhrer,» og da er det på mange måter satt. Om en ser bort fra Trump og Iran, hvor den amerikanske presidenten holder på med samme greiene. Verden aksepterer slikt fra store nasjoners ledere nå. Tolket det uansett useriøst, men markedet liker ikke usikkerhet. Da går det ned og jeg taper penger. Part of the game. Viktig å huske på hvorfor jeg kjøpte selskapet kontra Kog i utgangspunktet da. Jeg tror ikke kursen henter seg inn igjen på kort sikt, uavhengig av uttalelser fra ukrainsk side. Det går fint.
- for 19 min sidenSpurte ChatGPT om det store fallet i dag. Svaret kommer her. Rheinmetall faller kraftig i dag hovedsakelig på **en konkret nyhet om et mulig tapt/utsatt stort marineprosjekt i Tyskland**. Reuters melder i dag, **24. juni 2026**, at Rheinmetall falt rundt **12,3 % tidlig i handelen** etter en medierapport om at Tyskland skal skrote planen om å bygge sitt største krigsskip siden andre verdenskrig, og i stedet kjøpe **åtte mindre fregatter fra rivalen TKMS**. Samtidig steg TKMS-aksjen kraftig. ([Reuters][1]) Det betyr at markedet sannsynligvis reagerer på dette: **1. Risiko for tapt ordre/veksthistorie** Rheinmetall har vært priset høyt fordi investorene forventer store forsvarsordrer i årene fremover. Når et stort marineprosjekt ser ut til å ryke eller gå til en konkurrent, slår det ekstra hardt. **2. Marine/usikkerhet var allerede et svakt punkt** Morningstar pekte nylig på at investorene allerede var bekymret for blant annet forsinkelser, svakere kontantstrøm, backlog-konvertering og usikkerhet rundt marineprosjekter hos Rheinmetall. ([Morningstar][2]) **3. Hele forsvarssektoren er svakere i dag** Reuters skriver også at europeisk aerospace & defence-sektor var svakest på STOXX 600, ned rundt **1,7 %**, men Rheinmetall falt mye mer enn sektoren på grunn av den spesifikke nyheten. ([Reuters][1]) **4. Dette er ikke nødvendigvis en endring i hele langsiktig forsvarscase** Det er en kraftig negativ nyhet for sentimentet, men ikke det samme som at Rheinmetalls langsiktige ammunisjon-, landforsvar- og europeisk opprustningscase er ødelagt. Morningstar har fortsatt vært konstruktive på europeisk forsvar og Rheinmetall, men har samtidig advart om nettopp slike risikoer. ([Morningstar][3]) Min vurdering: **Fallet ser mer ut som en ordre-/sentimentreaksjon enn en fundamental kollaps i selskapet.** Men 15 % på én dag viser at RHM er høyt priset og svært følsom for nyheter om kontrakter, forsinkelser og politiske prioriteringer. For porteføljen din ville jeg ikke panikksolgt på første reaksjon, men jeg ville vurdert om RHM fortsatt har for høy vekt sammenlignet med KOG, Saab, BAE, Hensoldt og Kitron. [1]: https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/european-shares-muted-investors-assess-us-iran-talks-2026-06-24/ "European shares muted as investors assess US-Iran talks | Reuters" [2]: https://global.morningstar.com/en-nd/stocks/rheinmetall-addressing-key-investors-concerns-after-recent-weakness?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall: Addressing Key Investor's Concerns After ..." [3]: https://global.morningstar.com/en-gb/stocks/rheinmetall-stock-what-investors-are-getting-wrong?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall Stock: What Investors Are Getting Wrong"
- ·for 27 min sidenP/E-estimat fortsatt 28 for 2026 på dette 1000€-nivået. Så det ville være normalt priset i 2027/2028 hvis vekst eps-estimatene holder.
- ·for 39 min sidenPutin er klar til å forhandle "fred" under betingelser som er en total kapitulasjon. Forutsetningen for å sette seg ved forhandlinsbordet er at Russland er garant for landets sikkerhet og de har vetorett over andre lands innblanding. I tillegg til at det er komplett uakseptabelt for Ukrine. For EU og NATO vil det også være utelukket fordi Ukriane sitter på så mange moderne NATO-våpen, droneteknologi og nok har verdens mest moderne hær. Det vil være en uakseptabelt stor sikkerhetstrussel mot vesten hvis Russlands og Ukraines hær blir samlet. Særlig nå som USA ikke lenger er til å regne med. Så jeg kan ikke se at en fredsavtale er realistisk, tvert imot, så bør det være årsak til stor bekymring. Markedet reagerer jo på rykter og så faller den voldsomt. Men man må også spørre, kan aksjen bære å ha steget 1,000%? Den ene store ordren etter den andre, fabrikker som nok kommer opp i omdreininger, neste kvartalsrapport bør være ganske god. Det er da rimelig at den stiger, men så mye? Er det en "Falling knife"? Er det noen som har annet enn FOMO å gå etter?
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
2026 Q1-rapport
48 dager siden
‧1t 40min
11,50 EUR/aksje
Siste utbytte
0,97%Direkteavkastning
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
Logg inn
- for 10 min sidenTroverdige kilder bekrefter uttalelsene fra russisk side. Legg merke hvordan russerne vil starte fredssamtalene: https://news.sky.com/story/vladimir-putin-says-russia-ready-for-peace-talks-after-ukraine-refinery-strikes-13557152 Jeg leste om dette på ikke-troverdige kilder i går. Lavrov kaller blant annet den ukrainske presidenten: «Fuhrer,» og da er det på mange måter satt. Om en ser bort fra Trump og Iran, hvor den amerikanske presidenten holder på med samme greiene. Verden aksepterer slikt fra store nasjoners ledere nå. Tolket det uansett useriøst, men markedet liker ikke usikkerhet. Da går det ned og jeg taper penger. Part of the game. Viktig å huske på hvorfor jeg kjøpte selskapet kontra Kog i utgangspunktet da. Jeg tror ikke kursen henter seg inn igjen på kort sikt, uavhengig av uttalelser fra ukrainsk side. Det går fint.
- for 19 min sidenSpurte ChatGPT om det store fallet i dag. Svaret kommer her. Rheinmetall faller kraftig i dag hovedsakelig på **en konkret nyhet om et mulig tapt/utsatt stort marineprosjekt i Tyskland**. Reuters melder i dag, **24. juni 2026**, at Rheinmetall falt rundt **12,3 % tidlig i handelen** etter en medierapport om at Tyskland skal skrote planen om å bygge sitt største krigsskip siden andre verdenskrig, og i stedet kjøpe **åtte mindre fregatter fra rivalen TKMS**. Samtidig steg TKMS-aksjen kraftig. ([Reuters][1]) Det betyr at markedet sannsynligvis reagerer på dette: **1. Risiko for tapt ordre/veksthistorie** Rheinmetall har vært priset høyt fordi investorene forventer store forsvarsordrer i årene fremover. Når et stort marineprosjekt ser ut til å ryke eller gå til en konkurrent, slår det ekstra hardt. **2. Marine/usikkerhet var allerede et svakt punkt** Morningstar pekte nylig på at investorene allerede var bekymret for blant annet forsinkelser, svakere kontantstrøm, backlog-konvertering og usikkerhet rundt marineprosjekter hos Rheinmetall. ([Morningstar][2]) **3. Hele forsvarssektoren er svakere i dag** Reuters skriver også at europeisk aerospace & defence-sektor var svakest på STOXX 600, ned rundt **1,7 %**, men Rheinmetall falt mye mer enn sektoren på grunn av den spesifikke nyheten. ([Reuters][1]) **4. Dette er ikke nødvendigvis en endring i hele langsiktig forsvarscase** Det er en kraftig negativ nyhet for sentimentet, men ikke det samme som at Rheinmetalls langsiktige ammunisjon-, landforsvar- og europeisk opprustningscase er ødelagt. Morningstar har fortsatt vært konstruktive på europeisk forsvar og Rheinmetall, men har samtidig advart om nettopp slike risikoer. ([Morningstar][3]) Min vurdering: **Fallet ser mer ut som en ordre-/sentimentreaksjon enn en fundamental kollaps i selskapet.** Men 15 % på én dag viser at RHM er høyt priset og svært følsom for nyheter om kontrakter, forsinkelser og politiske prioriteringer. For porteføljen din ville jeg ikke panikksolgt på første reaksjon, men jeg ville vurdert om RHM fortsatt har for høy vekt sammenlignet med KOG, Saab, BAE, Hensoldt og Kitron. [1]: https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/european-shares-muted-investors-assess-us-iran-talks-2026-06-24/ "European shares muted as investors assess US-Iran talks | Reuters" [2]: https://global.morningstar.com/en-nd/stocks/rheinmetall-addressing-key-investors-concerns-after-recent-weakness?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall: Addressing Key Investor's Concerns After ..." [3]: https://global.morningstar.com/en-gb/stocks/rheinmetall-stock-what-investors-are-getting-wrong?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall Stock: What Investors Are Getting Wrong"
- ·for 27 min sidenP/E-estimat fortsatt 28 for 2026 på dette 1000€-nivået. Så det ville være normalt priset i 2027/2028 hvis vekst eps-estimatene holder.
- ·for 39 min sidenPutin er klar til å forhandle "fred" under betingelser som er en total kapitulasjon. Forutsetningen for å sette seg ved forhandlinsbordet er at Russland er garant for landets sikkerhet og de har vetorett over andre lands innblanding. I tillegg til at det er komplett uakseptabelt for Ukrine. For EU og NATO vil det også være utelukket fordi Ukriane sitter på så mange moderne NATO-våpen, droneteknologi og nok har verdens mest moderne hær. Det vil være en uakseptabelt stor sikkerhetstrussel mot vesten hvis Russlands og Ukraines hær blir samlet. Særlig nå som USA ikke lenger er til å regne med. Så jeg kan ikke se at en fredsavtale er realistisk, tvert imot, så bør det være årsak til stor bekymring. Markedet reagerer jo på rykter og så faller den voldsomt. Men man må også spørre, kan aksjen bære å ha steget 1,000%? Den ene store ordren etter den andre, fabrikker som nok kommer opp i omdreininger, neste kvartalsrapport bør være ganske god. Det er da rimelig at den stiger, men så mye? Er det en "Falling knife"? Er det noen som har annet enn FOMO å gå etter?
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall | Kjøpere | Selger |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Meglerstatistikk
Fant ingen data
Kunder besøkte også
Selskapshendelser
Data hentes fra FactSet, Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q2-rapport 6. aug. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q1-rapport 7. mai | ||
2025 Q4-rapport 11. mars | ||
2025 Q3-rapport 6. nov. 2025 | ||
2025 Q2-rapport 7. aug. 2025 | ||
2025 Q1-rapport 8. mai 2025 |
2026 Q1-rapport
48 dager siden
‧1t 40min
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
Selskapshendelser
Data hentes fra FactSet, Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q2-rapport 6. aug. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q1-rapport 7. mai | ||
2025 Q4-rapport 11. mars | ||
2025 Q3-rapport 6. nov. 2025 | ||
2025 Q2-rapport 7. aug. 2025 | ||
2025 Q1-rapport 8. mai 2025 |
11,50 EUR/aksje
Siste utbytte
0,97%Direkteavkastning
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
Logg inn
- for 10 min sidenTroverdige kilder bekrefter uttalelsene fra russisk side. Legg merke hvordan russerne vil starte fredssamtalene: https://news.sky.com/story/vladimir-putin-says-russia-ready-for-peace-talks-after-ukraine-refinery-strikes-13557152 Jeg leste om dette på ikke-troverdige kilder i går. Lavrov kaller blant annet den ukrainske presidenten: «Fuhrer,» og da er det på mange måter satt. Om en ser bort fra Trump og Iran, hvor den amerikanske presidenten holder på med samme greiene. Verden aksepterer slikt fra store nasjoners ledere nå. Tolket det uansett useriøst, men markedet liker ikke usikkerhet. Da går det ned og jeg taper penger. Part of the game. Viktig å huske på hvorfor jeg kjøpte selskapet kontra Kog i utgangspunktet da. Jeg tror ikke kursen henter seg inn igjen på kort sikt, uavhengig av uttalelser fra ukrainsk side. Det går fint.
- for 19 min sidenSpurte ChatGPT om det store fallet i dag. Svaret kommer her. Rheinmetall faller kraftig i dag hovedsakelig på **en konkret nyhet om et mulig tapt/utsatt stort marineprosjekt i Tyskland**. Reuters melder i dag, **24. juni 2026**, at Rheinmetall falt rundt **12,3 % tidlig i handelen** etter en medierapport om at Tyskland skal skrote planen om å bygge sitt største krigsskip siden andre verdenskrig, og i stedet kjøpe **åtte mindre fregatter fra rivalen TKMS**. Samtidig steg TKMS-aksjen kraftig. ([Reuters][1]) Det betyr at markedet sannsynligvis reagerer på dette: **1. Risiko for tapt ordre/veksthistorie** Rheinmetall har vært priset høyt fordi investorene forventer store forsvarsordrer i årene fremover. Når et stort marineprosjekt ser ut til å ryke eller gå til en konkurrent, slår det ekstra hardt. **2. Marine/usikkerhet var allerede et svakt punkt** Morningstar pekte nylig på at investorene allerede var bekymret for blant annet forsinkelser, svakere kontantstrøm, backlog-konvertering og usikkerhet rundt marineprosjekter hos Rheinmetall. ([Morningstar][2]) **3. Hele forsvarssektoren er svakere i dag** Reuters skriver også at europeisk aerospace & defence-sektor var svakest på STOXX 600, ned rundt **1,7 %**, men Rheinmetall falt mye mer enn sektoren på grunn av den spesifikke nyheten. ([Reuters][1]) **4. Dette er ikke nødvendigvis en endring i hele langsiktig forsvarscase** Det er en kraftig negativ nyhet for sentimentet, men ikke det samme som at Rheinmetalls langsiktige ammunisjon-, landforsvar- og europeisk opprustningscase er ødelagt. Morningstar har fortsatt vært konstruktive på europeisk forsvar og Rheinmetall, men har samtidig advart om nettopp slike risikoer. ([Morningstar][3]) Min vurdering: **Fallet ser mer ut som en ordre-/sentimentreaksjon enn en fundamental kollaps i selskapet.** Men 15 % på én dag viser at RHM er høyt priset og svært følsom for nyheter om kontrakter, forsinkelser og politiske prioriteringer. For porteføljen din ville jeg ikke panikksolgt på første reaksjon, men jeg ville vurdert om RHM fortsatt har for høy vekt sammenlignet med KOG, Saab, BAE, Hensoldt og Kitron. [1]: https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/european-shares-muted-investors-assess-us-iran-talks-2026-06-24/ "European shares muted as investors assess US-Iran talks | Reuters" [2]: https://global.morningstar.com/en-nd/stocks/rheinmetall-addressing-key-investors-concerns-after-recent-weakness?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall: Addressing Key Investor's Concerns After ..." [3]: https://global.morningstar.com/en-gb/stocks/rheinmetall-stock-what-investors-are-getting-wrong?utm_source=chatgpt.com "Rheinmetall Stock: What Investors Are Getting Wrong"
- ·for 27 min sidenP/E-estimat fortsatt 28 for 2026 på dette 1000€-nivået. Så det ville være normalt priset i 2027/2028 hvis vekst eps-estimatene holder.
- ·for 39 min sidenPutin er klar til å forhandle "fred" under betingelser som er en total kapitulasjon. Forutsetningen for å sette seg ved forhandlinsbordet er at Russland er garant for landets sikkerhet og de har vetorett over andre lands innblanding. I tillegg til at det er komplett uakseptabelt for Ukrine. For EU og NATO vil det også være utelukket fordi Ukriane sitter på så mange moderne NATO-våpen, droneteknologi og nok har verdens mest moderne hær. Det vil være en uakseptabelt stor sikkerhetstrussel mot vesten hvis Russlands og Ukraines hær blir samlet. Særlig nå som USA ikke lenger er til å regne med. Så jeg kan ikke se at en fredsavtale er realistisk, tvert imot, så bør det være årsak til stor bekymring. Markedet reagerer jo på rykter og så faller den voldsomt. Men man må også spørre, kan aksjen bære å ha steget 1,000%? Den ene store ordren etter den andre, fabrikker som nok kommer opp i omdreininger, neste kvartalsrapport bør være ganske god. Det er da rimelig at den stiger, men så mye? Er det en "Falling knife"? Er det noen som har annet enn FOMO å gå etter?
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall | Kjøpere | Selger |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Meglerstatistikk
Fant ingen data






