2026 Q2 - rapport
76 dager siden
‧39min
0,071 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall |
|---|---|---|
| 663 | ||
| 1 300 | ||
| 1 267 | ||
| 144 | ||
| 797 |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Fond og ETF-er med aksjen
Ingen fond rapporterer aksjen blant sine ti største beholdninger.
Kunder besøkte også
Selskapshendelser
Data hentes fra Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q3 - rapport 18. nov. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q2 - rapport 19. aug. | ||
2026 Q1 - rapport 20. mai | ||
2025 Q4 - rapport 25. feb. | ||
2025 Q3 - rapport 19. nov. 2025 | ||
2025 Q2 - rapport 28. aug. 2025 |
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
- for 4 t siden · EndretJeg har lest gjennom miljøsøknaden fra Murfitts, og den viser at Vow skal levere 2 produksjonslinjer fordelt på 6 reaktorer. 4 stk Spirajoule 750L8 og 2 stk Spirajoule 750L4. Vow har hatt en pilot i drift i over 3 år hos Murfitts. Resultatene herfra dannet grunnlaget til kommende kontrakt. Kapasiteten i piloten var 80-90 kg/t og i det nye anlegget økes kapasiteten til 1.500 kg/t. Det jeg ikke skjønner er investeringskostnaden til Murfitts på GBP 14 mill. Bygging: Tomten er 6,2 mål og ligger i et industriområde tilhørende Michelin og deres fabrikker. Jeg finner ikke ut hvem som eier tomten, men jeg antar Michelin stiller tomten til rådighet. Tomten i dag er en grusplass, byggesøknaden ble godkjent av kommunen 26. februar 2026. Det skal bygges et produksjonsbygg på nærmere 400 m², som skal huse mottak og mating av dekkgranulat, pyrolyselinjer, produksjon og håndtering av pyrolyseolje, videreforedling av recovered carbon black (rCB) til ferdig produkt, samt systemer for energigjenvinning og utslippsrensing. Bygget er mer enn bare leveranser fra Vow. Produksjon: 11.288 tonn dekkgranulat kommer fra Michelin. Av dette skal det produseres 4.783 tonn pyrolyseolje, 2.391 tonn syngass, 4.214 tonn rCB, 35.898 tonn damp og 80.164 tonn røykgass. Pyrolyseolje og rCB selges til Michelin for å produsere nye dekk, syngass kan selges eller brukes internt for å redusere energikostnader, damp selges til naboanlegget til Michelin som erstatning for damp laget av naturgass, og røykgass skal renses og slippes ut. Økonomi: Når jeg ser på omfanget av anlegget, med seks reaktorer, omfattende prosessutstyr, videreforedling av rCB, energigjenvinning og utslippsrensing, fremstår GBP 14 mill. som en overraskende lav investering. Dette er et kommersielt prosjekt og Vow inngår garantert ikke avtalen uten å tjene penger. Ledelsen har vært veldig tydelig på dette. Deres leveranser spiser opp for mye av investeringsbudsjettet til at rammen kan være riktig slik jeg ser det. Jeg sjekket årsrapporten til Murfitts og den sier at Murfitts per mars 2026 har brukt GBP 6,1 mill. (NOK 85 mill.) på prosjektet og det er registrert som utviklingskostnader under immaterielle eiendeler. Det kan bety at summen har finansiert FEED-studien fra Vow, pilotprosjektet, søknader til det offentlige og FoU-kostnader til bygget som skal bygges. Murfitts har altså brukt mye penger på prosjektet totalt sett uten at spaden er satt i jorda. Disse pengene er sikkert ikke en del av de GBP 14 mill., men det indikerer for meg at summen er for lav til å bygge en hel fabrikk. Stoler vi på internett er salgsinntektene fra produserte varer €5,35 mill. per år og EBITDA €1,5-2,0 mill. Det gir en tilbakebetalingstid av fabrikken på 7-10 år. Det virker svært lønnsomt for denne type aktivitet, mao. høy avkastning på kapitalen dersom det koster GBP 14 mill. å bygge fabrikken. Så bra avkastning at investeringskostnaden er feil? Jeg får ikke dette til å stemme. Eneste logiske forklaringen er at investeringsbudsjettet må opp, enten er endelig ramme fra Murfitts høyere, Michelin skal bidra, der er ekstern EU-finansiering eller en tredje partner kommer inn. Det er noe vi ikke vet for dette gir ikke mening. Noen som kan forklare?
- for 17 t sidenKommer kontrakt hvert øyeblikk, fest setebeltefor 15 t sidenIngen av de tre (Viken ligger fortsatt flere måneder frem i tid). Kommer ny cruisekontrakt først.
- for 17 t sidenNå synes jeg den kan gå opp igjen. Helst til 3,8 slik bankorakelet har forutsett 🤩
- for 18 t sidenOg hvor mye eier VOW av Arbion? Hvor skal pengene til VOW komme fra i denne sammenheng?for 18 t sidenArbion Industries eies i fellesskap av et konsortium bestående av investeringsselskapet HitecVision og de fornybare energiprodusentene Vardar og Skagerak Energi. Mangler ikke penger der for å si det sånn.
- for 19 t sidenOg imens man venter på de andre tingene så kom også denne nå om Eiktyr, så får vi se hva det betyr etterhvert: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/godkjenner-plan-for-batterifabrikk-i-orkanger/id3190343/
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Relaterte produkter
Meglerstatistikk
Fant ingen data
2026 Q2 - rapport
76 dager siden
‧39min
0,071 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
- for 4 t siden · EndretJeg har lest gjennom miljøsøknaden fra Murfitts, og den viser at Vow skal levere 2 produksjonslinjer fordelt på 6 reaktorer. 4 stk Spirajoule 750L8 og 2 stk Spirajoule 750L4. Vow har hatt en pilot i drift i over 3 år hos Murfitts. Resultatene herfra dannet grunnlaget til kommende kontrakt. Kapasiteten i piloten var 80-90 kg/t og i det nye anlegget økes kapasiteten til 1.500 kg/t. Det jeg ikke skjønner er investeringskostnaden til Murfitts på GBP 14 mill. Bygging: Tomten er 6,2 mål og ligger i et industriområde tilhørende Michelin og deres fabrikker. Jeg finner ikke ut hvem som eier tomten, men jeg antar Michelin stiller tomten til rådighet. Tomten i dag er en grusplass, byggesøknaden ble godkjent av kommunen 26. februar 2026. Det skal bygges et produksjonsbygg på nærmere 400 m², som skal huse mottak og mating av dekkgranulat, pyrolyselinjer, produksjon og håndtering av pyrolyseolje, videreforedling av recovered carbon black (rCB) til ferdig produkt, samt systemer for energigjenvinning og utslippsrensing. Bygget er mer enn bare leveranser fra Vow. Produksjon: 11.288 tonn dekkgranulat kommer fra Michelin. Av dette skal det produseres 4.783 tonn pyrolyseolje, 2.391 tonn syngass, 4.214 tonn rCB, 35.898 tonn damp og 80.164 tonn røykgass. Pyrolyseolje og rCB selges til Michelin for å produsere nye dekk, syngass kan selges eller brukes internt for å redusere energikostnader, damp selges til naboanlegget til Michelin som erstatning for damp laget av naturgass, og røykgass skal renses og slippes ut. Økonomi: Når jeg ser på omfanget av anlegget, med seks reaktorer, omfattende prosessutstyr, videreforedling av rCB, energigjenvinning og utslippsrensing, fremstår GBP 14 mill. som en overraskende lav investering. Dette er et kommersielt prosjekt og Vow inngår garantert ikke avtalen uten å tjene penger. Ledelsen har vært veldig tydelig på dette. Deres leveranser spiser opp for mye av investeringsbudsjettet til at rammen kan være riktig slik jeg ser det. Jeg sjekket årsrapporten til Murfitts og den sier at Murfitts per mars 2026 har brukt GBP 6,1 mill. (NOK 85 mill.) på prosjektet og det er registrert som utviklingskostnader under immaterielle eiendeler. Det kan bety at summen har finansiert FEED-studien fra Vow, pilotprosjektet, søknader til det offentlige og FoU-kostnader til bygget som skal bygges. Murfitts har altså brukt mye penger på prosjektet totalt sett uten at spaden er satt i jorda. Disse pengene er sikkert ikke en del av de GBP 14 mill., men det indikerer for meg at summen er for lav til å bygge en hel fabrikk. Stoler vi på internett er salgsinntektene fra produserte varer €5,35 mill. per år og EBITDA €1,5-2,0 mill. Det gir en tilbakebetalingstid av fabrikken på 7-10 år. Det virker svært lønnsomt for denne type aktivitet, mao. høy avkastning på kapitalen dersom det koster GBP 14 mill. å bygge fabrikken. Så bra avkastning at investeringskostnaden er feil? Jeg får ikke dette til å stemme. Eneste logiske forklaringen er at investeringsbudsjettet må opp, enten er endelig ramme fra Murfitts høyere, Michelin skal bidra, der er ekstern EU-finansiering eller en tredje partner kommer inn. Det er noe vi ikke vet for dette gir ikke mening. Noen som kan forklare?
- for 17 t sidenKommer kontrakt hvert øyeblikk, fest setebeltefor 15 t sidenIngen av de tre (Viken ligger fortsatt flere måneder frem i tid). Kommer ny cruisekontrakt først.
- for 17 t sidenNå synes jeg den kan gå opp igjen. Helst til 3,8 slik bankorakelet har forutsett 🤩
- for 18 t sidenOg hvor mye eier VOW av Arbion? Hvor skal pengene til VOW komme fra i denne sammenheng?for 18 t sidenArbion Industries eies i fellesskap av et konsortium bestående av investeringsselskapet HitecVision og de fornybare energiprodusentene Vardar og Skagerak Energi. Mangler ikke penger der for å si det sånn.
- for 19 t sidenOg imens man venter på de andre tingene så kom også denne nå om Eiktyr, så får vi se hva det betyr etterhvert: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/godkjenner-plan-for-batterifabrikk-i-orkanger/id3190343/
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall |
|---|---|---|
| 663 | ||
| 1 300 | ||
| 1 267 | ||
| 144 | ||
| 797 |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Fond og ETF-er med aksjen
Ingen fond rapporterer aksjen blant sine ti største beholdninger.
Kunder besøkte også
Selskapshendelser
Data hentes fra Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q3 - rapport 18. nov. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q2 - rapport 19. aug. | ||
2026 Q1 - rapport 20. mai | ||
2025 Q4 - rapport 25. feb. | ||
2025 Q3 - rapport 19. nov. 2025 | ||
2025 Q2 - rapport 28. aug. 2025 |
Relaterte produkter
Meglerstatistikk
Fant ingen data
2026 Q2 - rapport
76 dager siden
‧39min
Nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.
Selskapshendelser
Data hentes fra Quartr| Kommende | |
|---|---|
2026 Q3 - rapport 18. nov. |
| Historisk | ||
|---|---|---|
2026 Q2 - rapport 19. aug. | ||
2026 Q1 - rapport 20. mai | ||
2025 Q4 - rapport 25. feb. | ||
2025 Q3 - rapport 19. nov. 2025 | ||
2025 Q2 - rapport 28. aug. 2025 |
Relaterte produkter
0,071 NOK/aksje
Siste utbytte
0,00%Direkteavkastning
Forum
Bli med i samtalen på Nordnet Social
- for 4 t siden · EndretJeg har lest gjennom miljøsøknaden fra Murfitts, og den viser at Vow skal levere 2 produksjonslinjer fordelt på 6 reaktorer. 4 stk Spirajoule 750L8 og 2 stk Spirajoule 750L4. Vow har hatt en pilot i drift i over 3 år hos Murfitts. Resultatene herfra dannet grunnlaget til kommende kontrakt. Kapasiteten i piloten var 80-90 kg/t og i det nye anlegget økes kapasiteten til 1.500 kg/t. Det jeg ikke skjønner er investeringskostnaden til Murfitts på GBP 14 mill. Bygging: Tomten er 6,2 mål og ligger i et industriområde tilhørende Michelin og deres fabrikker. Jeg finner ikke ut hvem som eier tomten, men jeg antar Michelin stiller tomten til rådighet. Tomten i dag er en grusplass, byggesøknaden ble godkjent av kommunen 26. februar 2026. Det skal bygges et produksjonsbygg på nærmere 400 m², som skal huse mottak og mating av dekkgranulat, pyrolyselinjer, produksjon og håndtering av pyrolyseolje, videreforedling av recovered carbon black (rCB) til ferdig produkt, samt systemer for energigjenvinning og utslippsrensing. Bygget er mer enn bare leveranser fra Vow. Produksjon: 11.288 tonn dekkgranulat kommer fra Michelin. Av dette skal det produseres 4.783 tonn pyrolyseolje, 2.391 tonn syngass, 4.214 tonn rCB, 35.898 tonn damp og 80.164 tonn røykgass. Pyrolyseolje og rCB selges til Michelin for å produsere nye dekk, syngass kan selges eller brukes internt for å redusere energikostnader, damp selges til naboanlegget til Michelin som erstatning for damp laget av naturgass, og røykgass skal renses og slippes ut. Økonomi: Når jeg ser på omfanget av anlegget, med seks reaktorer, omfattende prosessutstyr, videreforedling av rCB, energigjenvinning og utslippsrensing, fremstår GBP 14 mill. som en overraskende lav investering. Dette er et kommersielt prosjekt og Vow inngår garantert ikke avtalen uten å tjene penger. Ledelsen har vært veldig tydelig på dette. Deres leveranser spiser opp for mye av investeringsbudsjettet til at rammen kan være riktig slik jeg ser det. Jeg sjekket årsrapporten til Murfitts og den sier at Murfitts per mars 2026 har brukt GBP 6,1 mill. (NOK 85 mill.) på prosjektet og det er registrert som utviklingskostnader under immaterielle eiendeler. Det kan bety at summen har finansiert FEED-studien fra Vow, pilotprosjektet, søknader til det offentlige og FoU-kostnader til bygget som skal bygges. Murfitts har altså brukt mye penger på prosjektet totalt sett uten at spaden er satt i jorda. Disse pengene er sikkert ikke en del av de GBP 14 mill., men det indikerer for meg at summen er for lav til å bygge en hel fabrikk. Stoler vi på internett er salgsinntektene fra produserte varer €5,35 mill. per år og EBITDA €1,5-2,0 mill. Det gir en tilbakebetalingstid av fabrikken på 7-10 år. Det virker svært lønnsomt for denne type aktivitet, mao. høy avkastning på kapitalen dersom det koster GBP 14 mill. å bygge fabrikken. Så bra avkastning at investeringskostnaden er feil? Jeg får ikke dette til å stemme. Eneste logiske forklaringen er at investeringsbudsjettet må opp, enten er endelig ramme fra Murfitts høyere, Michelin skal bidra, der er ekstern EU-finansiering eller en tredje partner kommer inn. Det er noe vi ikke vet for dette gir ikke mening. Noen som kan forklare?
- for 17 t sidenKommer kontrakt hvert øyeblikk, fest setebeltefor 15 t sidenIngen av de tre (Viken ligger fortsatt flere måneder frem i tid). Kommer ny cruisekontrakt først.
- for 17 t sidenNå synes jeg den kan gå opp igjen. Helst til 3,8 slik bankorakelet har forutsett 🤩
- for 18 t sidenOg hvor mye eier VOW av Arbion? Hvor skal pengene til VOW komme fra i denne sammenheng?for 18 t sidenArbion Industries eies i fellesskap av et konsortium bestående av investeringsselskapet HitecVision og de fornybare energiprodusentene Vardar og Skagerak Energi. Mangler ikke penger der for å si det sånn.
- for 19 t sidenOg imens man venter på de andre tingene så kom også denne nå om Eiktyr, så får vi se hva det betyr etterhvert: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/godkjenner-plan-for-batterifabrikk-i-orkanger/id3190343/
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Nordnet Social og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.
Ordredybde
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-
Siste handler
| Tid | Pris | Antall |
|---|---|---|
| 663 | ||
| 1 300 | ||
| 1 267 | ||
| 144 | ||
| 797 |
Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.
Fond og ETF-er med aksjen
Ingen fond rapporterer aksjen blant sine ti største beholdninger.
Kunder besøkte også
Meglerstatistikk
Fant ingen data






