Gå til hovedinnhold
Nettleseren du benytter deg av, støttes ikke lenger av Nordnet. Klikk her for å se hvilke nettlesere vi støtter og anbefaler at du bruker.
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
2025 Q4-rapport
79 dager siden

Ordredybde

Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2026 Q1-rapport
4. mai
Historisk
2025 Q4-rapport
2. feb.
2025 Q3-rapport
3. nov. 2025
2025 Q2-rapport
4. aug. 2025
Årlig generalforsamling 2025
5. juni 2025
2025 Q1-rapport
5. mai 2025

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 4 t siden · Endret
    ·
    for 4 t siden · Endret
    ·
    $300 millioner dollar-kontrakt Palantir er stolte over å samarbeide med USAs landbruksdepartement for å modernisere tjenester for amerikanske bønder, noe som gir dem den tiden og de ressursene de trenger for å sikre nasjonens matfat. https://www.businesswire.com/news/home/20260422128086/en/USDA-and-Palantir-Launch-Partnership-to-Deliver-Faster-Modernized-Support-for-Farmers?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=copy_link&utm_source=bookmark
    for 7 min siden
    ·
    for 7 min siden
    ·
    Riktig fin nyhet i alle aspekter!
  • for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Filter Nyheter i dag: Palantir anklages for «superskurk-fantasier» – går inn for å «avskaffe pluralisme» og bygge «KI-avskrekkelse» Det amerikanske dataanalyse- og masseovervåkningsselskapet Palantir har publisert et manifest på den sosiale medieplattformen X som er beskrevet som «en parodi på en RoboCop-film» og «en superskurks fantasier». Blant de 22 punktene er blant annet oppfordringer til å forkaste pluralisme, bygge avskrekkelse gjennom KI-systemer, og gi Silicon Valley en rolle i bekjempelsen av voldskriminalitet. Manifestet spår også en fremtid der autonome våpen er uunngåelige. «Våre motstandere vil ikke ta seg tid til teatralske debatter om nødvendigheten av å utvikle teknologier som er kritiske for det militære og nasjonal sikkerhet. De vil bare kjøre på,» skriver selskapet i manifestets punkt nummer 5. Posten er den seneste i en rekke uttalelser fra Palantir og selskapets administrerende direktør, Alex Karp, som gir inntrykk av at Karp ikke bare ser seg selv som sjefen for et programvareselskap, men som en ekspert med viktige innsikter om sivilisasjonens fremtid, skriver The Guardian. – Palantirs manifest, som omfavner KI statsovervåkning av innbyggere (…) er enten en parodi av en RoboCop-film eller et urovekkende narsisistisk tirade fra en arrogant organisasjon, sier Martin Wrigley, britisk parlamentsmedlem fra Liberademokratene. Palantir leverer datasystemer som bruker kunstig intelligens til å systematisere store mengder data, og er i Norge brukt av blant annet Tolletaten. I desember rapporterte NRK at Palantir hadde invitert digitaliseringsminister Karianne Tung (Ap) til et møte, noe som fikk flere til å reagere. Conde Tangberg, politisk rådgiver i Amnesty beskrev Palantir som et selskap som ikke tar menneskerettighetene på alvor. – Palantir (bidrar) til en rekke forbrytelser under internasjonal lov, hevder han. Rachael Maskell fra Storbritannias Labour sier at det er på tide at den britiske regjeringen ser på hvordan den så fort som mulig kan trekke seg ut av sine kontrakter med selskapet. – Det er på tide at regjeringen på alvor forstår kulturen og ideologien i Palantir, sier hun.
    for 23 t siden
    ·
    for 23 t siden
    ·
    Dette argumentet om at PLTR er ansvarlig for overvåking irriterer meg grenseløst tbh. Palantir eier, samler inn, lagrer eller samler ikke kundedata som brukes av produktene deres som Gotham og Foundry. I stedet beholder kundene selv full kontroll og rettigheter over informasjonen sin. PLTR forbedrer effektiviteten ved å bruke og forstå enorme mengder som krever en hær av mennesker som, som vi alle, gjør feil. Disse feilene forsterkes jo flere mennesker som er involvert, noe som reduserer problemer, sparer tid, sparer penger og i de rette bransjene redder liv. Hvis du vil leve uten denne teknologien nå for tiden, kommer du til å bli akterutseilt 🤷‍♂️
    for 14 t siden
    ·
    for 14 t siden
    ·
    Ja, det er alle rimelige poenger og forstått, jeg ville bare lufte ut fordi jeg er irritert på protestene fra nhs-ansatte og folk som gjentar det samme BS fordi de ikke forstår produktet og hvor dataen faktisk havner. Det er spesielt irriterende med nhs på grunn av hvor mye PLTR har hjulpet.
  • 18. apr. · Endret
    ·
    18. apr. · Endret
    ·
    Bye bye Netcompany 👋 Den amerikanske føderale luftfartsadministrasjonen har hentet inn Palantir $PLTR og andre selskaper for å konkurrere om et nytt AI-verktøy for flygeledelse. https://www.bloomberg.com/news/articles/2026-04-17/palantir-thales-among-companies-competing-on-new-faa-ai-tool
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    Perfekt! Jeg er posisjonert for begge deler! Jeg satser på at Thales får tildelingen, men politikk og den korrupte amerikanske regjeringen kan spille en rolle og tildele dette til Palantir. 🤷🏻‍♀️
  • 17. apr. · Endret
    ·
    17. apr. · Endret
    ·
    Det ultimate krigsverktøyet!🦅🇺🇸 Kjemp for å vinne – ikke IKKE å tape. Gå til angrep, ikke bare forsvar. Maksimal dødelighet – ikke lunken legalitet. Voldsom effekt! Ikke politisk korrekt.
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    De slo 600.000 sivile i hjel i Irak. Langt flere enn russerne i Ukraina.
    for 2 døgn siden
    for 2 døgn siden
    Ja , men du får lese det jeg skriver da. I Irak sto USA i 20 år . Og Irak krigen ga ikke så mange Amerikanske fallende. Hadde de kunne ofret like mange som Russland. Så hadde ingen kunne stilt opp i mot USA`s krigs maskin . I Vietnam var det opposisjonen som hindret seier , pluss utenlands press . I Irak forsvan milliardene raskere enn USA nesten kunne printe !
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Relaterte produkter

2025 Q4-rapport
79 dager siden

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 4 t siden · Endret
    ·
    for 4 t siden · Endret
    ·
    $300 millioner dollar-kontrakt Palantir er stolte over å samarbeide med USAs landbruksdepartement for å modernisere tjenester for amerikanske bønder, noe som gir dem den tiden og de ressursene de trenger for å sikre nasjonens matfat. https://www.businesswire.com/news/home/20260422128086/en/USDA-and-Palantir-Launch-Partnership-to-Deliver-Faster-Modernized-Support-for-Farmers?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=copy_link&utm_source=bookmark
    for 7 min siden
    ·
    for 7 min siden
    ·
    Riktig fin nyhet i alle aspekter!
  • for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Filter Nyheter i dag: Palantir anklages for «superskurk-fantasier» – går inn for å «avskaffe pluralisme» og bygge «KI-avskrekkelse» Det amerikanske dataanalyse- og masseovervåkningsselskapet Palantir har publisert et manifest på den sosiale medieplattformen X som er beskrevet som «en parodi på en RoboCop-film» og «en superskurks fantasier». Blant de 22 punktene er blant annet oppfordringer til å forkaste pluralisme, bygge avskrekkelse gjennom KI-systemer, og gi Silicon Valley en rolle i bekjempelsen av voldskriminalitet. Manifestet spår også en fremtid der autonome våpen er uunngåelige. «Våre motstandere vil ikke ta seg tid til teatralske debatter om nødvendigheten av å utvikle teknologier som er kritiske for det militære og nasjonal sikkerhet. De vil bare kjøre på,» skriver selskapet i manifestets punkt nummer 5. Posten er den seneste i en rekke uttalelser fra Palantir og selskapets administrerende direktør, Alex Karp, som gir inntrykk av at Karp ikke bare ser seg selv som sjefen for et programvareselskap, men som en ekspert med viktige innsikter om sivilisasjonens fremtid, skriver The Guardian. – Palantirs manifest, som omfavner KI statsovervåkning av innbyggere (…) er enten en parodi av en RoboCop-film eller et urovekkende narsisistisk tirade fra en arrogant organisasjon, sier Martin Wrigley, britisk parlamentsmedlem fra Liberademokratene. Palantir leverer datasystemer som bruker kunstig intelligens til å systematisere store mengder data, og er i Norge brukt av blant annet Tolletaten. I desember rapporterte NRK at Palantir hadde invitert digitaliseringsminister Karianne Tung (Ap) til et møte, noe som fikk flere til å reagere. Conde Tangberg, politisk rådgiver i Amnesty beskrev Palantir som et selskap som ikke tar menneskerettighetene på alvor. – Palantir (bidrar) til en rekke forbrytelser under internasjonal lov, hevder han. Rachael Maskell fra Storbritannias Labour sier at det er på tide at den britiske regjeringen ser på hvordan den så fort som mulig kan trekke seg ut av sine kontrakter med selskapet. – Det er på tide at regjeringen på alvor forstår kulturen og ideologien i Palantir, sier hun.
    for 23 t siden
    ·
    for 23 t siden
    ·
    Dette argumentet om at PLTR er ansvarlig for overvåking irriterer meg grenseløst tbh. Palantir eier, samler inn, lagrer eller samler ikke kundedata som brukes av produktene deres som Gotham og Foundry. I stedet beholder kundene selv full kontroll og rettigheter over informasjonen sin. PLTR forbedrer effektiviteten ved å bruke og forstå enorme mengder som krever en hær av mennesker som, som vi alle, gjør feil. Disse feilene forsterkes jo flere mennesker som er involvert, noe som reduserer problemer, sparer tid, sparer penger og i de rette bransjene redder liv. Hvis du vil leve uten denne teknologien nå for tiden, kommer du til å bli akterutseilt 🤷‍♂️
    for 14 t siden
    ·
    for 14 t siden
    ·
    Ja, det er alle rimelige poenger og forstått, jeg ville bare lufte ut fordi jeg er irritert på protestene fra nhs-ansatte og folk som gjentar det samme BS fordi de ikke forstår produktet og hvor dataen faktisk havner. Det er spesielt irriterende med nhs på grunn av hvor mye PLTR har hjulpet.
  • 18. apr. · Endret
    ·
    18. apr. · Endret
    ·
    Bye bye Netcompany 👋 Den amerikanske føderale luftfartsadministrasjonen har hentet inn Palantir $PLTR og andre selskaper for å konkurrere om et nytt AI-verktøy for flygeledelse. https://www.bloomberg.com/news/articles/2026-04-17/palantir-thales-among-companies-competing-on-new-faa-ai-tool
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    Perfekt! Jeg er posisjonert for begge deler! Jeg satser på at Thales får tildelingen, men politikk og den korrupte amerikanske regjeringen kan spille en rolle og tildele dette til Palantir. 🤷🏻‍♀️
  • 17. apr. · Endret
    ·
    17. apr. · Endret
    ·
    Det ultimate krigsverktøyet!🦅🇺🇸 Kjemp for å vinne – ikke IKKE å tape. Gå til angrep, ikke bare forsvar. Maksimal dødelighet – ikke lunken legalitet. Voldsom effekt! Ikke politisk korrekt.
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    De slo 600.000 sivile i hjel i Irak. Langt flere enn russerne i Ukraina.
    for 2 døgn siden
    for 2 døgn siden
    Ja , men du får lese det jeg skriver da. I Irak sto USA i 20 år . Og Irak krigen ga ikke så mange Amerikanske fallende. Hadde de kunne ofret like mange som Russland. Så hadde ingen kunne stilt opp i mot USA`s krigs maskin . I Vietnam var det opposisjonen som hindret seier , pluss utenlands press . I Irak forsvan milliardene raskere enn USA nesten kunne printe !
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2026 Q1-rapport
4. mai
Historisk
2025 Q4-rapport
2. feb.
2025 Q3-rapport
3. nov. 2025
2025 Q2-rapport
4. aug. 2025
Årlig generalforsamling 2025
5. juni 2025
2025 Q1-rapport
5. mai 2025

Relaterte produkter

2025 Q4-rapport
79 dager siden

Nyheter

AI
Siste
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet, Quartr
Kommende
2026 Q1-rapport
4. mai
Historisk
2025 Q4-rapport
2. feb.
2025 Q3-rapport
3. nov. 2025
2025 Q2-rapport
4. aug. 2025
Årlig generalforsamling 2025
5. juni 2025
2025 Q1-rapport
5. mai 2025

Relaterte produkter

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • for 4 t siden · Endret
    ·
    for 4 t siden · Endret
    ·
    $300 millioner dollar-kontrakt Palantir er stolte over å samarbeide med USAs landbruksdepartement for å modernisere tjenester for amerikanske bønder, noe som gir dem den tiden og de ressursene de trenger for å sikre nasjonens matfat. https://www.businesswire.com/news/home/20260422128086/en/USDA-and-Palantir-Launch-Partnership-to-Deliver-Faster-Modernized-Support-for-Farmers?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=copy_link&utm_source=bookmark
    for 7 min siden
    ·
    for 7 min siden
    ·
    Riktig fin nyhet i alle aspekter!
  • for 1 døgn siden
    for 1 døgn siden
    Filter Nyheter i dag: Palantir anklages for «superskurk-fantasier» – går inn for å «avskaffe pluralisme» og bygge «KI-avskrekkelse» Det amerikanske dataanalyse- og masseovervåkningsselskapet Palantir har publisert et manifest på den sosiale medieplattformen X som er beskrevet som «en parodi på en RoboCop-film» og «en superskurks fantasier». Blant de 22 punktene er blant annet oppfordringer til å forkaste pluralisme, bygge avskrekkelse gjennom KI-systemer, og gi Silicon Valley en rolle i bekjempelsen av voldskriminalitet. Manifestet spår også en fremtid der autonome våpen er uunngåelige. «Våre motstandere vil ikke ta seg tid til teatralske debatter om nødvendigheten av å utvikle teknologier som er kritiske for det militære og nasjonal sikkerhet. De vil bare kjøre på,» skriver selskapet i manifestets punkt nummer 5. Posten er den seneste i en rekke uttalelser fra Palantir og selskapets administrerende direktør, Alex Karp, som gir inntrykk av at Karp ikke bare ser seg selv som sjefen for et programvareselskap, men som en ekspert med viktige innsikter om sivilisasjonens fremtid, skriver The Guardian. – Palantirs manifest, som omfavner KI statsovervåkning av innbyggere (…) er enten en parodi av en RoboCop-film eller et urovekkende narsisistisk tirade fra en arrogant organisasjon, sier Martin Wrigley, britisk parlamentsmedlem fra Liberademokratene. Palantir leverer datasystemer som bruker kunstig intelligens til å systematisere store mengder data, og er i Norge brukt av blant annet Tolletaten. I desember rapporterte NRK at Palantir hadde invitert digitaliseringsminister Karianne Tung (Ap) til et møte, noe som fikk flere til å reagere. Conde Tangberg, politisk rådgiver i Amnesty beskrev Palantir som et selskap som ikke tar menneskerettighetene på alvor. – Palantir (bidrar) til en rekke forbrytelser under internasjonal lov, hevder han. Rachael Maskell fra Storbritannias Labour sier at det er på tide at den britiske regjeringen ser på hvordan den så fort som mulig kan trekke seg ut av sine kontrakter med selskapet. – Det er på tide at regjeringen på alvor forstår kulturen og ideologien i Palantir, sier hun.
    for 23 t siden
    ·
    for 23 t siden
    ·
    Dette argumentet om at PLTR er ansvarlig for overvåking irriterer meg grenseløst tbh. Palantir eier, samler inn, lagrer eller samler ikke kundedata som brukes av produktene deres som Gotham og Foundry. I stedet beholder kundene selv full kontroll og rettigheter over informasjonen sin. PLTR forbedrer effektiviteten ved å bruke og forstå enorme mengder som krever en hær av mennesker som, som vi alle, gjør feil. Disse feilene forsterkes jo flere mennesker som er involvert, noe som reduserer problemer, sparer tid, sparer penger og i de rette bransjene redder liv. Hvis du vil leve uten denne teknologien nå for tiden, kommer du til å bli akterutseilt 🤷‍♂️
    for 14 t siden
    ·
    for 14 t siden
    ·
    Ja, det er alle rimelige poenger og forstått, jeg ville bare lufte ut fordi jeg er irritert på protestene fra nhs-ansatte og folk som gjentar det samme BS fordi de ikke forstår produktet og hvor dataen faktisk havner. Det er spesielt irriterende med nhs på grunn av hvor mye PLTR har hjulpet.
  • 18. apr. · Endret
    ·
    18. apr. · Endret
    ·
    Bye bye Netcompany 👋 Den amerikanske føderale luftfartsadministrasjonen har hentet inn Palantir $PLTR og andre selskaper for å konkurrere om et nytt AI-verktøy for flygeledelse. https://www.bloomberg.com/news/articles/2026-04-17/palantir-thales-among-companies-competing-on-new-faa-ai-tool
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    Perfekt! Jeg er posisjonert for begge deler! Jeg satser på at Thales får tildelingen, men politikk og den korrupte amerikanske regjeringen kan spille en rolle og tildele dette til Palantir. 🤷🏻‍♀️
  • 17. apr. · Endret
    ·
    17. apr. · Endret
    ·
    Det ultimate krigsverktøyet!🦅🇺🇸 Kjemp for å vinne – ikke IKKE å tape. Gå til angrep, ikke bare forsvar. Maksimal dødelighet – ikke lunken legalitet. Voldsom effekt! Ikke politisk korrekt.
    for 2 døgn siden
    ·
    for 2 døgn siden
    ·
    De slo 600.000 sivile i hjel i Irak. Langt flere enn russerne i Ukraina.
    for 2 døgn siden
    for 2 døgn siden
    Ja , men du får lese det jeg skriver da. I Irak sto USA i 20 år . Og Irak krigen ga ikke så mange Amerikanske fallende. Hadde de kunne ofret like mange som Russland. Så hadde ingen kunne stilt opp i mot USA`s krigs maskin . I Vietnam var det opposisjonen som hindret seier , pluss utenlands press . I Irak forsvan milliardene raskere enn USA nesten kunne printe !
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data