Gå til hovedinnhold
Nettleseren du benytter deg av, støttes ikke lenger av Nordnet. Klikk her for å se hvilke nettlesere vi støtter og anbefaler at du bruker.
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
Høy-
Lav-
Omsetning-
2025 Q3-rapport
125 dager siden

Ordredybde

CanadaTSX Venture Exchange
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet
Kommende
2025 Q4-rapport
6. apr.
Historisk
2025 Q3-rapport
19. nov. 2025
2025 Q2-rapport
22. aug. 2025
2025 Q1-rapport
15. mai 2025
2024 Q4-rapport
27. mars 2025
2024 Q3-rapport
14. nov. 2024

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • 17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din(og til andre her, dette var egentlig et svar på en kommentar men deler den her og) – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanningen er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs, ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene, ikke “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon. Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Excellon har også Silver City‐prosjektet i Sachsen i Tyskland, et stort høygradig sølvprosjekt i et historisk distrikt som har produsert sølv i over 700 år. Her har de boret over 10–13.000 meter og fått flere veldig høygradige treff (over 1.000 g/t sølv­ekvivalent på smale intervaller), det er riktignok fortsatt ren letevirksomhet uten produksjon, men om det realiseres så er det mye bedre og mer stabilt enn politisk ustabile søramerila hvor lokale myndigheter gjerne krever mer penger etc. om sølvprisen blir veldig høy. Her trur jeg forsåvidt også Peru er litt mer stabilt enn Mexico. Jeg tenker at om man får kjøpt aksjen under 0.4-0.5 så er det et bra veddemål for porteføljen på lang sikt :)
  • 29. jan.
    29. jan.
    Okei, financial times delte en analyse om denne med 6000% oppsiden om ting gikk bra:)
  • 31. des. 2025
    31. des. 2025
    RE: Ny pressemelding - Excellon tildeler aksjeopsjoner Etter min mening er dette bare en annen måte Excellon har utvannet, forringet, omfordelt aksjene sine og overført eiendeler/formue fra sine detaljaksjonærer til andre. I juli 2022, måneden da nåværende administrerende direktør tiltrådte, hadde Excellon en aksjekurs på C58 cent, i dag er den enda lavere. I løpet av denne tiden har sølv, gull og dets tilsvarende gruveselskaper, representert ved SILJ og GDXJ, steget med henholdsvis 160 %, 290 %, 280 % og 220 %! Excellons utestående aksjer gikk fra 34 millioner (millioner) til 347 millioner*, en økning på 10 ganger. Basert på dagens markedsverdi på C$180 millioner*, vil aksjekursen i dag være over C$5 ved de utestående aksjene i 2022. Under denne administrerende direktøren mistet Excellon/detaljaksjonærer også verdifulle eiendeler, inkludert Platosa-gruven, Evolucion-eiendom (totalt «170 millioner én gang sølv-ekvivalent») sammen med deler av Kilgores fremtidige inntekter og Silver City. Excellon var en aksje på 10 kanadiske dollar i 2018 med disse eiendommene, da gull og sølv bare var en brøkdel av dagens priser. Alt dette er flott hvis du var på mottakersiden av hundrevis av millioner av det jeg kaller gratis aksjer utdelt utenfor aksjemarkedet og eiendelene Excellon mistet, men en katastrofe for Excellons detaljaksjonærer.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanning er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs – ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene – ikke bare “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon.Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
  • 17. des. 2025
    ·
    17. des. 2025
    ·
    Kan bli fin oppside her. Kjøpte 40.000 aksjer på 35 cent
  • 19. okt. 2025
    ·
    19. okt. 2025
    ·
    Hvis du ikke kjøper gull og sølv nå, går du glipp av ditt livs mulighet. Bare beregn dagens priser på gull og sølv. Se deretter på verden og devalueringen av fiat-valuta. Da forstår du at prisene vil øke enda mer.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nyheter

Det er for øyeblikket ingen nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Relaterte produkter

2025 Q3-rapport
125 dager siden

Nyheter

Det er for øyeblikket ingen nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • 17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din(og til andre her, dette var egentlig et svar på en kommentar men deler den her og) – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanningen er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs, ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene, ikke “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon. Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Excellon har også Silver City‐prosjektet i Sachsen i Tyskland, et stort høygradig sølvprosjekt i et historisk distrikt som har produsert sølv i over 700 år. Her har de boret over 10–13.000 meter og fått flere veldig høygradige treff (over 1.000 g/t sølv­ekvivalent på smale intervaller), det er riktignok fortsatt ren letevirksomhet uten produksjon, men om det realiseres så er det mye bedre og mer stabilt enn politisk ustabile søramerila hvor lokale myndigheter gjerne krever mer penger etc. om sølvprisen blir veldig høy. Her trur jeg forsåvidt også Peru er litt mer stabilt enn Mexico. Jeg tenker at om man får kjøpt aksjen under 0.4-0.5 så er det et bra veddemål for porteføljen på lang sikt :)
  • 29. jan.
    29. jan.
    Okei, financial times delte en analyse om denne med 6000% oppsiden om ting gikk bra:)
  • 31. des. 2025
    31. des. 2025
    RE: Ny pressemelding - Excellon tildeler aksjeopsjoner Etter min mening er dette bare en annen måte Excellon har utvannet, forringet, omfordelt aksjene sine og overført eiendeler/formue fra sine detaljaksjonærer til andre. I juli 2022, måneden da nåværende administrerende direktør tiltrådte, hadde Excellon en aksjekurs på C58 cent, i dag er den enda lavere. I løpet av denne tiden har sølv, gull og dets tilsvarende gruveselskaper, representert ved SILJ og GDXJ, steget med henholdsvis 160 %, 290 %, 280 % og 220 %! Excellons utestående aksjer gikk fra 34 millioner (millioner) til 347 millioner*, en økning på 10 ganger. Basert på dagens markedsverdi på C$180 millioner*, vil aksjekursen i dag være over C$5 ved de utestående aksjene i 2022. Under denne administrerende direktøren mistet Excellon/detaljaksjonærer også verdifulle eiendeler, inkludert Platosa-gruven, Evolucion-eiendom (totalt «170 millioner én gang sølv-ekvivalent») sammen med deler av Kilgores fremtidige inntekter og Silver City. Excellon var en aksje på 10 kanadiske dollar i 2018 med disse eiendommene, da gull og sølv bare var en brøkdel av dagens priser. Alt dette er flott hvis du var på mottakersiden av hundrevis av millioner av det jeg kaller gratis aksjer utdelt utenfor aksjemarkedet og eiendelene Excellon mistet, men en katastrofe for Excellons detaljaksjonærer.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanning er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs – ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene – ikke bare “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon.Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
  • 17. des. 2025
    ·
    17. des. 2025
    ·
    Kan bli fin oppside her. Kjøpte 40.000 aksjer på 35 cent
  • 19. okt. 2025
    ·
    19. okt. 2025
    ·
    Hvis du ikke kjøper gull og sølv nå, går du glipp av ditt livs mulighet. Bare beregn dagens priser på gull og sølv. Se deretter på verden og devalueringen av fiat-valuta. Da forstår du at prisene vil øke enda mer.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

CanadaTSX Venture Exchange
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet
Kommende
2025 Q4-rapport
6. apr.
Historisk
2025 Q3-rapport
19. nov. 2025
2025 Q2-rapport
22. aug. 2025
2025 Q1-rapport
15. mai 2025
2024 Q4-rapport
27. mars 2025
2024 Q3-rapport
14. nov. 2024

Relaterte produkter

2025 Q3-rapport
125 dager siden

Nyheter

Det er for øyeblikket ingen nyheter
Nyheter og/eller generelle investeringsanbefalinger, eller utdrag av disse på denne siden og øvrige lenker, er produsert og levert av den spesifiserte leverandøren. Nordnet har ikke deltatt i utarbeidelsen, og har ikke gjennomgått eller gjort endringer i materialet. Les mer om investeringsanbefalinger.

Selskapshendelser

Data hentes fra FactSet
Kommende
2025 Q4-rapport
6. apr.
Historisk
2025 Q3-rapport
19. nov. 2025
2025 Q2-rapport
22. aug. 2025
2025 Q1-rapport
15. mai 2025
2024 Q4-rapport
27. mars 2025
2024 Q3-rapport
14. nov. 2024

Relaterte produkter

Shareville

Bli med i samtalen på SharevilleEt fellesskap av investorer som deler innsikt og kunnskap i sine porteføljer.
Logg inn
  • 17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din(og til andre her, dette var egentlig et svar på en kommentar men deler den her og) – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanningen er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs, ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene, ikke “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon. Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Excellon har også Silver City‐prosjektet i Sachsen i Tyskland, et stort høygradig sølvprosjekt i et historisk distrikt som har produsert sølv i over 700 år. Her har de boret over 10–13.000 meter og fått flere veldig høygradige treff (over 1.000 g/t sølv­ekvivalent på smale intervaller), det er riktignok fortsatt ren letevirksomhet uten produksjon, men om det realiseres så er det mye bedre og mer stabilt enn politisk ustabile søramerila hvor lokale myndigheter gjerne krever mer penger etc. om sølvprisen blir veldig høy. Her trur jeg forsåvidt også Peru er litt mer stabilt enn Mexico. Jeg tenker at om man får kjøpt aksjen under 0.4-0.5 så er det et bra veddemål for porteføljen på lang sikt :)
  • 29. jan.
    29. jan.
    Okei, financial times delte en analyse om denne med 6000% oppsiden om ting gikk bra:)
  • 31. des. 2025
    31. des. 2025
    RE: Ny pressemelding - Excellon tildeler aksjeopsjoner Etter min mening er dette bare en annen måte Excellon har utvannet, forringet, omfordelt aksjene sine og overført eiendeler/formue fra sine detaljaksjonærer til andre. I juli 2022, måneden da nåværende administrerende direktør tiltrådte, hadde Excellon en aksjekurs på C58 cent, i dag er den enda lavere. I løpet av denne tiden har sølv, gull og dets tilsvarende gruveselskaper, representert ved SILJ og GDXJ, steget med henholdsvis 160 %, 290 %, 280 % og 220 %! Excellons utestående aksjer gikk fra 34 millioner (millioner) til 347 millioner*, en økning på 10 ganger. Basert på dagens markedsverdi på C$180 millioner*, vil aksjekursen i dag være over C$5 ved de utestående aksjene i 2022. Under denne administrerende direktøren mistet Excellon/detaljaksjonærer også verdifulle eiendeler, inkludert Platosa-gruven, Evolucion-eiendom (totalt «170 millioner én gang sølv-ekvivalent») sammen med deler av Kilgores fremtidige inntekter og Silver City. Excellon var en aksje på 10 kanadiske dollar i 2018 med disse eiendommene, da gull og sølv bare var en brøkdel av dagens priser. Alt dette er flott hvis du var på mottakersiden av hundrevis av millioner av det jeg kaller gratis aksjer utdelt utenfor aksjemarkedet og eiendelene Excellon mistet, men en katastrofe for Excellons detaljaksjonærer.
    17. feb. · Endret
    17. feb. · Endret
    Jeg er enig i mye av frustrasjonen din – gamle aksjonærer har blitt voldsomt utvannet og verdiene i Mexico er i praksis tapt. Samtidig synes jeg bildet du tegner blir litt for svart‑hvitt og legger nesten alt på dagens ledelse. Noen nyanser: Aksjeantallet har faktisk gått fra rundt 34 millioner til over 300 millioner de siste årene, så utvanning er reell. Men hoveddelen kom av gjelds­ombytte og emisjoner for å unngå konkurs – ikke bare gjennom opsjoner. Aksjebasert kompensasjon (opsjoner/RSU/DSU) er en liten del av totalen sammenlignet med det som gikk til kreditorer og nye investorer. Problemene i Mexico (Platosa/Evolución) og den store La‑Antigua‑tvisten lå der lenge før Howarth ble CEO i 2022. Platosa slet med dype, våte gruver og høye kostnader i årevis, og selskapet tok på seg dyre konvertible lån allerede i 2020. Dagens ledelse arvet mye av dette rotet. Platosa og Evolución er i realiteten borte for nåværende aksjonærer, det er jeg enig i. Men det skjedde gjennom insolvens i de meksikanske datterselskapene – ikke bare “gratis overføringer” til venner, men som del av en ganske brutal restrukturering for å unngå at topp­holdingen også gikk i bakken. Kilgore og Silver City er ikke gitt bort 100%, men man har gitt fra seg en bit av fremtidige inntekter (royalty + eierandel) til obligasjonseierne. Det svekker oppsiden, men prosjektene er fortsatt viktige verdier i Excellon.Hvis man ser fremover i stedet for bakover, er caset nå mye mer konsentrert. Selskapet har kvittet seg med mye gammel gjeld og de verste Mexico‑problemene. Fokuset er flyttet til Mallay‐gruven i Peru, som er en ferdig bygget underjordsgruve med 600 tpd fabrikk. Historisk produserte den rundt 1,3 M sølvunser i året under Buenaventura. Excellon sitt mål er å komme opp på rundt 2–2,5 millioner sølv‑ekvivalent‑unser i året på Mallay, til lave kostnader. Det er faktisk mer enn det Platosa leverte de beste årene.I tillegg har de Kilgore (gull) og Silver City (sølv) som langsiktige prosjekter som kan skape ekstra verdier hvis gull- og sølvmarkedet holder seg sterkt. Så jo, historikken er stygg, og gammel ledelse/finansiering har ødelagt mye aksjonærverdi. Men per i dag har du et selskap uten Mexico, med én restartende sølvgruve i Peru og et par spennende prosjekt i bakhånd. Skulle sølvprisen virkelig gå til(og holde over) for eksempel 100–120 USD/oz og Mallay fungere som planlagt, vil Excellon være ekstremt giret mot det – selv om tidligere eiendeler er borte og aksjetallet er høyt. Om man vil eie aksjen i dag blir mer et spørsmål om man tror at ledelsen faktisk får Mallay i stabil produksjon uten enda en runde ekstrem utvanning, og såklart at sølv/gull blir høyt nok, lenge nok, til å gi en skikkelig rerating. Fortidens ødeleggelser er reelle, men det betyr ikke nødvendigvis at dagens case er uinteressant, det er bare mye mer risikofylt og mye mer giret enn før.
  • 17. des. 2025
    ·
    17. des. 2025
    ·
    Kan bli fin oppside her. Kjøpte 40.000 aksjer på 35 cent
  • 19. okt. 2025
    ·
    19. okt. 2025
    ·
    Hvis du ikke kjøper gull og sølv nå, går du glipp av ditt livs mulighet. Bare beregn dagens priser på gull og sølv. Se deretter på verden og devalueringen av fiat-valuta. Da forstår du at prisene vil øke enda mer.
Kommentarene ovenfor kommer fra brukere på Nordnets sosiale nettverk Shareville og er verken redigert eller forhåndsvist av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet gir investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Ordredybde

CanadaTSX Venture Exchange
Antall
Kjøp
-
Selg
Antall
-

Siste handler

TidPrisAntallKjøpereSelger
----

Det er viktig at du er klar over at aksjemarkedet kan både øke og minke i verdi. Selv om sparing i aksjer historisk sett har gitt god avkastning over tid, er det ingen garanti for fremtidig utvikling. Det er alltid en risiko for at du ikke får tilbake pengene du har investert.

Meglerstatistikk

Fant ingen data