Hei! Hva kan vi hjelpe deg med?

Kan jeg bytte fond?

Ja, du kan bytte fond når du er innlogget på siden Bytt fond under menypunktet "Handle".

Når du bytter fond legges det en salgsordre i fondet du allerede eier. Når vi får bekreftet NAV-kurs legges det en kjøpsordre for beløpet som står igjen etter salget. Fondsordrer gjennomføres én om gangen. Det tar som regel 3-5 virkedager før byttet er synlig på kontoen din, men dette varierer fra fond til fond. Du kan fjerne fondsbestillingene dine helt frem til klokken 08:30. 

Vær oppmerksom på at bytte av fond innebærer en skattemessig realisering av gevinst/tap på en aksje- og fondskonto (gjelder ikke for investeringskonto, aksjesparekonto, IPS og pensjonskapitalbevis). 

Svarte dette på spørsmålet ditt?

Tilbake