Med tanke på situasjonen i Ukraina oppfordrer vi våre kunder til å opptre forsiktig når det gjelder investeringer med tilknytning til Russland. Dette omfatter aksjer, børsnoterte fond (ETFer), obligasjoner, og aksjefond. Disse verdipapirene har i dagens marked veldig høy risiko. Det finnes også en risiko for at handel i disse verdipapirene begrenses/avvikles i nærmeste fremtid.
Merk at Nordnet ikke kan garantere at det er mulig å gjennomføre handler i disse verdipapirene i en situasjon hvor det internasjonalt ilegges sanksjoner og restriksjoner av børser, markedsplasser eller øvrige finansielle institusjoner.
Nordnet har stanset handel i flere verdipapirer som følge av situasjonen i Ukraina. Se aktuelle verdipapirer (listen oppdateres fortløpende).