Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

United States of AmericaMicroStrategy Incorporated - Class A 
(MSTR)

United States of AmericaMicroStrategy Incorporated - Class A

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
663.00
I dag %
-5.41%
I dag +/-
-37.90
Kjøp
661.18
Selg
663.38
Høy
681.29
Lav
655.00
Omsetning (Volum)
0.00
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaMicroStrategy Incorporated - Class A 

United States of AmericaMicroStrategy Incorporated - Class A

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
663.00
Utvikling i dag
-5.41%
-37.90
Kjøp
661.18
Selg
663.38
Høy
681.29
Lav
655.00
Omsetning (Volum)
0.00

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
248,430,949

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Ingen Nordnet Markets -sertifikater er tilgjengelig med det underliggende verdipapiret. Vis andre -sertifikater

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
248,430,949

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    96.15
  • P/E*
    101.01
  • P/B
    15.75
  • P/S
    13.39
  • Utbytte/aksje
    -
  • EPS
    -45.21
  • Direkteavkastning
    -
  • EPS-vekst*
    103.62%
  • PEG
    -
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Årsregnskap (MUSD)

category_local
2020201920182017
Total omsetning481486498505
Kostnad solgte varer911009997
Bruttoresultat390386398408
Driftskostnader333387394334
Driftsresultat57-1474
Resultat før skatt-20382073
Årsresultat-8342318

Balanse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler1,1931637772
Varelager273753778764
Total egenkapital553509530591
Langsiktig gjeld6271386860
Kortsiktig gjeld286270258185
Gjeldsgrad (%)38.9411.28--

Kontantstrømanalyse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften54611178
Kontantstrøm fra investeringer-1,019354-209-70
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter563-66-1092

Selskapsinformasjon

MicroStrategy Inc is a provider of enterprise analytics and mobility software. It offers MicroStrategy Analytics platform that delivers reports and dashboards and enables users to conduct ad hoc analysis and share insights through mobile devices or the Web; MicroStrategy Server, which provides analytical processing and job management. The company's reportable operating segment is engaged in the design, development, marketing, and sales of its software platform through licensing arrangements and cloud-based subscriptions and related services.
  • Selskapsnavn
    MicroStrategy Inc
  • CEO
    Mr. Michael J. Saylor
  • E-post
    info@microstrategy.com
  • Hovedkontor
    Tysons Corner, USA
  • Antall ansatte
    1,997
  • Antall aksjer
    8,393,584
  • Børsverdi
    7,259.65 MUSD

Om verdipapiret

  • Navn
    MicroStrategy Incorporated - Class A
  • ISIN
    US5949724083
  • Sektor
    Teknologi
  • Bransje
    Programvare - applikasjoner
  • Ticker
    MSTR
  • Noteringsdato
    11.6.1998
  • Antall eiere hos Nordnet
    978
  • Belåningsgrad
    50%
  • Sikkerhetskrav
    200%
  • Kan shortes
    Nei