Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

United States of AmericaIntel Corporation 
(INTC)

United States of AmericaIntel Corporation

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
48.78
I dag %
0.00%
I dag +/-
0.00
Kjøp
48.82
Selg
48.83
Høy
49.18
Lav
48.12
Omsetning (Volum)
25,268,977
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaIntel Corporation 

United States of AmericaIntel Corporation

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
48.78
Utvikling i dag
0.00%
0.00
Kjøp
48.82
Selg
48.83
Høy
49.18
Lav
48.12
Omsetning (Volum)
25,268,977

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
622,571,329

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

SharevilleShareville* 

Gå til Shareville

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
622,571,329

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    10.27
  • P/E*
    13.76
  • P/B
    2.25
  • P/S
    2.60
  • Utbytte/aksje
    1.39
  • EPS
    5.19
  • Direkteavkastning
    2.79%
  • EPS-vekst*
    -25.31%
  • PEG
    2.75
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Årsregnskap (MUSD)

category_local
2020201920182017
Total omsetning77,86771,96570,84862,761
Kostnad solgte varer34,25529,82527,11123,692
Bruttoresultat43,61242,14043,73739,069
Driftskostnader19,73619,71220,49320,749
Driftsresultat23,87622,42823,24418,320
Resultat før skatt25,07824,05823,31720,352
Årsresultat20,89921,04821,0539,601

Balanse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler105,842105,28599,17693,749
Varelager47,24931,23928,78729,500
Total egenkapital81,03877,50474,56369,019
Langsiktig gjeld47,29936,71036,77436,809
Kortsiktig gjeld24,75422,31016,62617,421
Gjeldsgrad (%)23.7821.2420.621.76

Kontantstrømanalyse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften35,38433,14529,43222,110
Kontantstrøm fra investeringer-20,796-14,405-11,239-15,762
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter-12,917-17,565-18,607-8,475

Selskapsinformasjon

Intel is the world's largest chipmaker. It designs and manufactures microprocessors for the global personal computer and data center markets. Intel pioneered the x86 architecture for microprocessors. It was the prime proponent of Moore's law for advances in semiconductor manufacturing, though the firm has recently faced manufacturing delays. While Intel's server processor business has benefited from the shift to the cloud, the firm has also been expanding into new adjacencies as the personal computer market has stagnated. These include areas such as the Internet of Things, artificial intelligence, and automotive. Intel has been active on the merger and acquisitions front, acquiring Altera, Mobileye, and Habana Labs in order to bolster these efforts in non-PC arenas.
  • Selskapsnavn
    Intel Corp
  • CEO
    Mr. Patrick P. Gelsinger
  • E-post
    investor.relations@intel.com
  • Hovedkontor
    Santa Clara, USA
  • Antall ansatte
    110,600
  • Antall aksjer
    4,067,000,000
  • Børsverdi
    202,373.92 MUSD

Om verdipapiret

  • Navn
    Intel Corporation
  • ISIN
    US4581401001
  • Sektor
    Teknologi
  • Bransje
    Halvledere
  • Ticker
    INTC
  • Noteringsdato
    13.10.1971
  • Antall eiere hos Nordnet
    7,053
  • Belåningsgrad
    80%
  • Sikkerhetskrav
    120%
  • Kan shortes
    Nei