Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

United States of AmericaGilead Sciences, Inc. 
(GILD)

United States of AmericaGilead Sciences, Inc.

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
70.27
I dag %
+0.29%
I dag +/-
+0.20
Kjøp
70.27
Selg
70.32
Høy
70.74
Lav
69.70
Omsetning (Volum)
0.00
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaGilead Sciences, Inc. 

United States of AmericaGilead Sciences, Inc.

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
70.27
Utvikling i dag
+0.29%
+0.20
Kjøp
70.27
Selg
70.32
Høy
70.74
Lav
69.70
Omsetning (Volum)
0.00

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
398,093,006

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Ingen Nordnet Markets -sertifikater er tilgjengelig med det underliggende verdipapiret. Vis andre -sertifikater

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
398,093,006

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    11.64
  • P/E*
    9.90
  • P/B
    4.09
  • P/S
    3.23
  • Utbytte/aksje
    2.84
  • EPS
    5.89
  • Direkteavkastning
    4.05%
  • EPS-vekst*
    17.60%
  • PEG
    0.52
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Årsregnskap (MUSD)

category_local
2020201920182017
Total omsetning24,68922,44922,12726,107
Kostnad solgte varer4,5724,6754,8534,371
Bruttoresultat20,11717,77417,27421,736
Driftskostnader10,19013,4879,0747,612
Driftsresultat9,9274,2878,20014,124
Resultat før skatt1,6695,1607,79913,529
Årsresultat1235,3865,4554,628

Balanse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler52,41131,33127,83938,460
Varelager15,99630,29635,83631,823
Total egenkapital18,22122,65021,53420,501
Langsiktig gjeld38,78929,21831,53638,147
Kortsiktig gjeld11,3979,75910,60511,635
Gjeldsgrad (%)45.939.9142.9147.72

Kontantstrømanalyse (MUSD)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften8,1689,1448,40011,898
Kontantstrøm fra investeringer-14,615-7,81714,355-16,069
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter770-7,634-12,3183,393

Selskapsinformasjon

Gilead Sciences develops and markets therapies to treat life-threatening infectious diseases, with the core of its portfolio focused on HIV and hepatitis B and C. The acquisitions of Corus Pharma, Myogen, CV Therapeutics, Arresto Biosciences, and Calistoga have broadened this focus to include pulmonary and cardiovascular diseases and cancer. Gilead's acquisition of Pharmasset brought rights to hepatitis C drug Sovaldi, which is also part of combination drug Harvoni, and the Kite, Forty Seven, and Immunomedics acquisitions boost Gilead's exposure to cell therapy and noncell therapy in oncology.
  • Selskapsnavn
    Gilead Sciences Inc
  • CEO
    Mr. Daniel O’Day
  • E-post
    investor_relations@gilead.com
  • Hovedkontor
    Foster, USA
  • Antall ansatte
    13,600
  • Antall aksjer
    1,254,383,522
  • Børsverdi
    87,894.65 MUSD

Om verdipapiret

  • Navn
    Gilead Sciences, Inc.
  • ISIN
    US3755581036
  • Sektor
    Helse
  • Bransje
    Medisinprodusenter - generell
  • Ticker
    GILD
  • Noteringsdato
    22.1.1992
  • Antall eiere hos Nordnet
    1,995
  • Belåningsgrad
    80%
  • Sikkerhetskrav
    120%
  • Kan shortes
    Nei