Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

United States of AmericaFirst Solar, Inc. 
(FSLR)

United States of AmericaFirst Solar, Inc.

· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
105.92
I dag %
-2.18%
I dag +/-
-2.36
Kjøp
105.66
Selg
105.93
Høy
107.74
Lav
103.30
Omsetning (Volum)
0.00
· Nasdaq
· Valuta i USD
Nasdaq

United States of AmericaFirst Solar, Inc. 

United States of AmericaFirst Solar, Inc.

· Nasdaq · Valuta i USD
· Valuta i USD
Nasdaq
Siste
105.92
Utvikling i dag
-2.18%
-2.36
Kjøp
105.66
Selg
105.93
Høy
107.74
Lav
103.30
Omsetning (Volum)
0.00

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
88,570,917

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Ingen Nordnet Markets -sertifikater er tilgjengelig med det underliggende verdipapiret. Vis andre -sertifikater

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
0
Selg
Antall
0

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
----
Volumvektet snittpris (VWAP)
-
VWAP
-
Omsetning (USD)
88,570,917

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    37.04
  • P/E*
    43.10
  • P/B
    1.97
  • P/S
    4.41
  • Utbytte/aksje
    -
  • EPS
    4.27
  • Direkteavkastning
    -
  • EPS-vekst*
    -14.10%
  • PEG
    5.18
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Årsregnskap (kUSD)

category_local
2020201920182017
Total omsetning2,711,3323,063,1172,244,0442,941,324
Kostnad solgte varer2,030,6592,513,9051,851,8672,392,377
Bruttoresultat680,673549,212392,177548,947
Driftskostnader357,184347,997352,064333,915
Driftsresultat323,489201,21540,113215,032
Resultat før skatt293,190-120,129113,147202,115
Årsresultat398,355-114,933144,326-165,615

Balanse (kUSD)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler4,094,3963,915,8553,261,8393,031,729
Varelager3,014,5353,599,8343,859,5233,832,772
Total egenkapital5,520,9285,096,7675,212,4035,098,697
Langsiktig gjeld740,6051,100,7141,063,5021,115,528
Kortsiktig gjeld847,3981,318,208845,457650,276
Gjeldsgrad (%)6.787.926.556.37

Kontantstrømanalyse (kUSD)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften37,120174,201-326,8091,340,677
Kontantstrøm fra investeringer-131,227-362,298-682,714-626,802
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter-82,58774,943255,228192,045

Selskapsinformasjon

First Solar designs and manufactures solar photovoltaic panels, modules, and systems for use in utility-scale development projects. The company's solar modules use cadmium telluride to convert sunlight into electricity. This is commonly called thin-film technology. First Solar is the world’s largest thin-film solar module manufacturer. It has production lines in Vietnam, Malaysia, and Ohio. It plans to add a large factory in India.
  • Selskapsnavn
    First Solar Inc
  • CEO
    Mr. Mark R. Widmar
  • E-post
    investor@firstsolar.com
  • Hovedkontor
    Tempe, USA
  • Antall ansatte
    5,100
  • Antall aksjer
    106,326,700
  • Børsverdi
    11,513.06 MUSD

Om verdipapiret

  • Navn
    First Solar, Inc.
  • ISIN
    US3364331070
  • Sektor
    Teknologi
  • Bransje
    Solceller
  • Ticker
    FSLR
  • Noteringsdato
    17.11.2006
  • Antall eiere hos Nordnet
    1,253
  • Belåningsgrad
    60%
  • Sikkerhetskrav
    120%
  • Kan shortes
    Nei