Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

SwedenModern Times Group MTG AB ser. B 
(MTG B)

SwedenModern Times Group MTG AB ser. B

· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
92.85
I dag %
-3.43%
I dag +/-
-3.30
Kjøp
92.85
Selg
92.85
Høy
94.50
Lav
89.25
Omsetning (Volum)
579,292
· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm

SwedenModern Times Group MTG AB ser. B 

SwedenModern Times Group MTG AB ser. B

· Nasdaq Stockholm · Valuta i SEK
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
92.85
Utvikling i dag
-3.43%
-3.30
Kjøp
92.85
Selg
92.85
Høy
94.50
Lav
89.25
Omsetning (Volum)
579,292

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
34,413
Selg
Antall
35,252

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
110JPAGBBI
17AVABBI
83AVAMLEX
109JPAGMLEX
178JPAGMLEX
Volumvektet snittpris (VWAP)
92.33
VWAP
92.33
Omsetning (SEK)
53,488,189

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Navn
Gearing
Kjøp
3.0
0.00
Navn
Gearing
Kjøp
1.0
0.00
3.0
0.00

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
34,413
Selg
Antall
35,252

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
110JPAGBBI
17AVABBI
83AVAMLEX
109JPAGMLEX
178JPAGMLEX
Volumvektet snittpris (VWAP)
92.33
VWAP
92.33
Omsetning (SEK)
53,488,189

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    -
  • P/E*
    -
  • P/B
    1.32
  • P/S
    1.95
  • Utbytte/aksje
    -
  • EPS
    -0.19
  • Direkteavkastning
    -
  • EPS-vekst*
    -
  • PEG
    -
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Morningstar fact sheet

Årsregnskap (MSEK)

category_local
2020201920182017
Total omsetning3,9974,24219,74117,537
Kostnad solgte varer1,7772,29312,27310,971
Bruttoresultat2,2191,9497,4696,566
Driftskostnader2,1812,1945,8875,286
Driftsresultat38-2451,5821,280
Resultat før skatt81-4351,532859
Årsresultat-22814,2931,0381,250

Balanse (MSEK)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler8,7996,1329,6899,663
Varelager2,0002,83110,6349,622
Total egenkapital5,2166,5816,9986,572
Langsiktig gjeld1,3841,0071,9682,646
Kortsiktig gjeld4,1991,37511,35710,067
Gjeldsgrad (%)28.481.5618.116.71

Kontantstrømanalyse (MSEK)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften270-1881,054586
Kontantstrøm fra investeringer-2,4711,546-779465
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter1,55740-608-349

Selskapsinformasjon

Modern Times Group MTG AB invests in esports, mobile games and other digital entertainment. The company works strategically and operationally, and the group includes brands such as InnoGames, ESL and DreamHack. The company generates revenue globally with main operations in Europe.
  • Selskapsnavn
    Modern Times Group MTG AB
  • CEO
    Maria Redin
  • E-post
    communications@mtg.com
  • Hovedkontor
    Stockholm, SWE
  • Antall ansatte
    941
  • Antall aksjer
    109,840,170
  • Børsverdi
    10,615.43 MSEK

Om verdipapiret

  • Navn
    Modern Times Group MTG AB ser. B
  • ISIN
    SE0000412371
  • Sektor
    Kommunikasjonstjenester
  • Bransje
    Elektronsik gaming og multimedia
  • Ticker
    MTG B
  • Noteringsdato
    3.5.1999
  • Antall eiere hos Nordnet
    4,493
  • Belåningsgrad
    85%
  • Sikkerhetskrav
    115%
  • Kan shortes
    Ja