Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

DenmarkBavarian Nordic A/S 
(BAVA)

DenmarkBavarian Nordic A/S

· Nasdaq Copenhagen
· Valuta i DKK
Nasdaq Copenhagen
Siste
313.00
I dag %
+2.69%
I dag +/-
+8.20
Kjøp
313.00
Selg
313.00
Høy
314.20
Lav
296.70
Omsetning (Volum)
642,092
· Nasdaq Copenhagen
· Valuta i DKK
Nasdaq Copenhagen

DenmarkBavarian Nordic A/S 

DenmarkBavarian Nordic A/S

· Nasdaq Copenhagen · Valuta i DKK
· Valuta i DKK
Nasdaq Copenhagen
Siste
313.00
Utvikling i dag
+2.69%
+8.20
Kjøp
313.00
Selg
313.00
Høy
314.20
Lav
296.70
Omsetning (Volum)
642,092

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
28,206
Selg
Antall
29,601

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
963--
374--
640--
200--
750--
Volumvektet snittpris (VWAP)
308.40
VWAP
308.40
Omsetning (DKK)
198,030,809

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
28,206
Selg
Antall
29,601

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
963--
374--
640--
200--
750--
Volumvektet snittpris (VWAP)
308.40
VWAP
308.40
Omsetning (DKK)
198,030,809

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    -
  • P/E*
    -
  • P/B
    3.38
  • P/S
    11.83
  • Utbytte/aksje
    -
  • EPS
    -13.10
  • Direkteavkastning
    -
  • EPS-vekst*
    -
  • PEG
    -
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Morningstar fact sheet

Årsregnskap (MDKK)

category_local
2020201920182017
Total omsetning1,8526625011,370
Kostnad solgte varer1,195355255291
Bruttoresultat6573082451,080
Driftskostnader278636600726
Driftsresultat380-328-354353
Resultat før skatt282-345-357302
Årsresultat278-347-362181

Balanse (MDKK)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler6,3786,392553382
Varelager2,3816552,5082,770
Total egenkapital4,8941,8652,1812,506
Langsiktig gjeld2,9123,134398400
Kortsiktig gjeld9522,047483247
Gjeldsgrad (%)5.372621.1212.75

Kontantstrømanalyse (MDKK)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften572-276-289216
Kontantstrøm fra investeringer-1,912-81017-1,345
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter1,3351,115246613

Selskapsinformasjon

Bavarian Nordic is a biotechnology company focused on the development, manufacturing, and commercialization of cancer immunotherapies and vaccines for infectious diseases. The company has a specific focus on diseases for which the unmet medical need is high. Bavarian generates revenue through government research and development and supply contracts, and from its commercial partnerships. The vast majority of the company's revenue is generated in the Netherlands, followed by the United States, Canada, and other geographic markets.
  • Selskapsnavn
    Bavarian Nordic A/S
  • CEO
    Paul John Chaplin
  • E-post
    investor@bavarian-nordic.com
  • Hovedkontor
    Kvistgaard, DNK
  • Antall ansatte
    505
  • Antall aksjer
    63,947,373
  • Børsverdi
    19,491.16 MDKK

Om verdipapiret

  • Navn
    Bavarian Nordic A/S
  • ISIN
    DK0015998017
  • Sektor
    Helse
  • Bransje
    Bioteknologi
  • Ticker
    BAVA
  • Noteringsdato
    5.11.1998
  • Antall eiere hos Nordnet
    30,128
  • Belåningsgrad
    60%
  • Sikkerhetskrav
    140%
  • Kan shortes
    Nei