Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

SwedenSecuritas AB ser. B 
(SECU B)

SwedenSecuritas AB ser. B

· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
132.85
I dag %
-3.24%
I dag +/-
-4.45
Kjøp
132.85
Selg
132.85
Høy
135.50
Lav
131.35
Omsetning (Volum)
1,230,527
· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm

SwedenSecuritas AB ser. B 

SwedenSecuritas AB ser. B

· Nasdaq Stockholm · Valuta i SEK
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
132.85
Utvikling i dag
-3.24%
-4.45
Kjøp
132.85
Selg
132.85
Høy
135.50
Lav
131.35
Omsetning (Volum)
1,230,527

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
273,278
Selg
Antall
254,518

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
297--
347--
201--
614--
614--
Volumvektet snittpris (VWAP)
132.98
VWAP
132.98
Omsetning (SEK)
163,641,410

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
273,278
Selg
Antall
254,518

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
297--
347--
201--
614--
614--
Volumvektet snittpris (VWAP)
132.98
VWAP
132.98
Omsetning (SEK)
163,641,410

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    13.79
  • P/E*
    12.09
  • P/B
    2.59
  • P/S
    0.47
  • Utbytte/aksje
    4.00
  • EPS
    7.99
  • Direkteavkastning
    2.91%
  • EPS-vekst*
    12.56%
  • PEG
    0.75
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Morningstar fact sheet

Årsregnskap (MSEK)

category_local
2020201920182017
Total omsetning107,954110,899101,46792,197
Kostnad solgte varer89,04691,58883,56975,952
Bruttoresultat18,90819,31117,89716,245
Driftskostnader14,34713,87412,88511,845
Driftsresultat4,5615,4375,0124,400
Resultat før skatt3,3294,6184,0283,998
Årsresultat2,4193,3573,0162,736

Balanse (MSEK)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler34,05435,12430,41826,788
Varelager25,07327,06625,05022,344
Total egenkapital17,70719,59917,65715,250
Langsiktig gjeld16,99022,67118,83716,347
Kortsiktig gjeld24,43019,92018,97517,535
Gjeldsgrad (%)33.3435.1432.8633.67

Kontantstrømanalyse (MSEK)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften8,0725,7473,8573,935
Kontantstrøm fra investeringer-3,438-2,534-3,846-1,949
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter-3,658-2,521-375-743

Selskapsinformasjon

Securitas AB is an international security services, consulting, and investigation group based in Stockholm, Sweden. Its primary activities are centered on manned security, mobile security, monitoring, and risk assessment. Securitas operates in 47 countries and is the second-largest security firm in the world and the largest in manned guarding.
  • Selskapsnavn
    Securitas AB
  • CEO
    Magnus Ahlqvist
  • E-post
    ir@securitas.com
  • Hovedkontor
    Stockholm, SWE
  • Antall ansatte
    355,000
  • Antall aksjer
    347,791,297
  • Børsverdi
    50,105.42 MSEK

Om verdipapiret

  • Navn
    Securitas AB ser. B
  • ISIN
    SE0000163594
  • Sektor
    Industri
  • Bransje
    Sikkerhet- og beskyttelsestjenester
  • Ticker
    SECU B
  • Noteringsdato
    9.7.1991
  • Antall eiere hos Nordnet
    4,490
  • Belåningsgrad
    85%
  • Sikkerhetskrav
    115%
  • Kan shortes
    Ja