Gå til hovedinnhold
Vi minner om at det amerikanske markedet stenger kl.19.00 i dag. Vil tilbyr kurtasjefri handel på alle amerikanske aksjer. Se vilkårene her.

SwedenLucara Diamond Corp 
(LUC)

SwedenLucara Diamond Corp

· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
4.225
I dag %
-4.41%
I dag +/-
-0.195
Kjøp
4.225
Selg
4.225
Høy
4.365
Lav
4.150
Omsetning (Volum)
450,419
· Nasdaq Stockholm
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm

SwedenLucara Diamond Corp 

SwedenLucara Diamond Corp

· Nasdaq Stockholm · Valuta i SEK
· Valuta i SEK
Nasdaq Stockholm
Siste
4.225
Utvikling i dag
-4.41%
-0.195
Kjøp
4.225
Selg
4.225
Høy
4.365
Lav
4.150
Omsetning (Volum)
450,419

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
4,925
Selg
Antall
25,485

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
1MLEXNON
4,924MLEXSSWM
1,860SSWMNON
2,000SSWMNON
2,000SSWMNON
Volumvektet snittpris (VWAP)
4.221
VWAP
4.221
Omsetning (SEK)
1,901,344

Meglerstatistikk

Fant ingen data

Selskapshendelser

Ingen planlagte utbytter

Relaterte produkter

Ingen Nordnet Markets -sertifikater er tilgjengelig med det underliggende verdipapiret. Vis andre -sertifikater

Nyheter og Analyser

Det er for øyeblikket ingen nyheter

Utvikling

Ordredybde

Lukket
Antall
Kjøp
4,925
Selg
Antall
25,485

Siste handel

TidPrisAntallKjøpereSelgere
1MLEXNON
4,924MLEXSSWM
1,860SSWMNON
2,000SSWMNON
2,000SSWMNON
Volumvektet snittpris (VWAP)
4.221
VWAP
4.221
Omsetning (SEK)
1,901,344

Meglerstatistikk

Fant ingen data
*Kommentarene ovenfor kommer fra shareville.no og er hverken redigert eller gjennomgått av Nordnet. De innebærer ikke at Nordnet kommer med investeringsråd eller investeringsanbefalinger. Nordnet påtar seg ikke ansvar for kommentarene.

Nøkkeltall

  • P/E
    12.03
  • P/E*
    6.60
  • P/B
    0.87
  • P/S
    0.94
  • Utbytte/aksje
    -
  • EPS
    0.04
  • Direkteavkastning
    -
  • EPS-vekst*
    82.41%
  • PEG
    -
*Basert på estimat

Finansiell informasjon

Morningstar fact sheet

Årsregnskap (kUSD)

category_local
2020201920182017
Total omsetning125,263192,541176,191220,763
Kostnad solgte varer132,995148,158124,75599,289
Bruttoresultat-7,73244,38351,436121,474
Driftskostnader20,74522,46920,00623,241
Driftsresultat-28,47721,91431,43098,233
Resultat før skatt-31,39816,16224,19797,219
Årsresultat-26,27812,71411,65265,117

Balanse (kUSD)

category_local
2020201920182017
Anleggsmidler239,626263,534286,811264,896
Varelager94,22382,49784,084100,914
Total egenkapital208,193236,935241,915256,676
Langsiktig gjeld78,09787,47293,66691,860
Kortsiktig gjeld47,55921,62435,31417,274
Gjeldsgrad (%)9.670.632.73-

Kontantstrømanalyse (kUSD)

category_local
2020201920182017
Kontantstrøm fra driften-1,52650,09245,11296,841
Kontantstrøm fra investeringer-33,952-29,027-60,718-61,001
Kontantstrøm fra finansielle aktiviteter29,371-34,335-20,311-28,783

Selskapsinformasjon

Lucara Diamond Corp is a diamond mining company engaged in the development and operations of diamond properties in Africa. Its business segment includes Karowe Mine, Corporate and other. The company earns the majority of its revenue from the Karowe Mine segment.
  • Selskapsnavn
    Lucara Diamond Corp
  • CEO
    Ms. Eira M. Thomas
  • E-post
    -
  • Hovedkontor
    Vancouver, CAN
  • Antall ansatte
    559
  • Antall aksjer
    453,034,981
  • Børsverdi
    1,972.29 MSEK

Om verdipapiret

  • Navn
    Lucara Diamond Corp
  • ISIN
    CA54928Q1081
  • Sektor
    Innsatsvarer
  • Bransje
    Andre edle metaller og gruvedrift
  • Ticker
    LUC
  • Noteringsdato
    25.11.2011
  • Antall eiere hos Nordnet
    1,572
  • Belåningsgrad
    30%
  • Sikkerhetskrav
    170%
  • Kan shortes
    Nei