Oslo Børs: Rolig start i vente. Investorene har nå fullt fokus på selskapsresultater

Oslo Børs, eller OBX indeksen, steg 0,8 prosent tirsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte opp mellom 0,9 og 1,2 prosent. Sterke selskapsresultater fra en rekke giganter, deriblant JPMorgan, UnitedHealth og Johnson & Johnson var den drivende kraften i det amerikanske markedet i går

Vi tror Oslo Børs åpner flatt i dag, eller innenfor intervallet [-0,2, 0,1]%.

Roger Berntsen, Analytiker i Nordnet Bank

Sterke selskapsresultater gav global børsoppgang

Oslo Børs, eller OBX indeksen, steg 0,8 prosent tirsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) endte opp mellom 0,9 og 1,2 prosent. Sterke selskapsresultater fra en rekke giganter, deriblant JPMorgan, UnitedHealth og Johnson & Johnson var den drivende kraften i det amerikanske markedet i går. Når det er sagt, positive tall fra internasjonale selskaper påvirkert også stemningen på Oslo Børs.

I kveld, norsk tid, slipper for øvrig Aluminiumskjempen Alcoa, sine tall for 3. kvartal, noe som kan tenkes å påvirke andre selskaper i samme industri, blant annet Norsk Hydro. Entra, Scatec Solar, Borregaard og Yara er for øvrig først ut blant de større selskapene her hjemme. Mao. de neste dagene får også norske investorer noe annet å tenke enn bare handelskrig og Brexit.

Oljeprisen er noe ned fra gårsdagens nivåer, på forventninger om lavere oljeetterspørsel som en følge av lavere vekstutsikter i global økonomi.

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

[mailpoet_form id=”2″]

UTVALGTE NØKKELTALL
BørsindekserSiste% siste% 12m% i år
OBX Total Return Index8080,8-2,89,2
Oslo Børs Benchmark Index8800,6-1,510,1
OMX Stockholm 30 Index1 6700,08,718,6
OMX Helsinki 254 0410,01,59,6
OMX Copenhagen 201 0370,016,216,3
Frankfurt DAX Index12 6301,18,719,6
Dow Jones Industrial Average27 0250,97,015,8
NASDAQ Composite8 1491,29,722,8
S&P 5002 9961,08,919,5
NIKKEI 225 INDEX22 4691,20,912,3
HANG SENG INDEX26 5700,34,42,8
RåvarerSiste% siste% 12m% i år
Brent Spot Indicator58,90,1-27,18,8
Primary Aluminium future: 3 Months1 7300,6-14,9-6,7
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot42,80,0-22,2-24,7
Gold Spot Indicator1 4830,220,915,7
ValutaerSiste% siste% 12m% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,140,112,15,8
Euro / Norwegian Krone10,080,26,81,9
Swiss Franc / Norwegian Krone9,160,210,94,1
Swedish Krona / Norwegian Krone0,930,12,3-4,6
British Pound / Norwegian Krone11,660,18,75,9
Danish Krone / Norwegian Krone1,350,26,81,8

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

I kommentarfeltet nedenfor kan du kommentere innholdet i dette blogginnlegget, og ta del i andre leseres kommentarer. Kommentarene representerer ikke Nordnets meninger. Nordnet gjennomgår ikke kommentarene før publisering, men fjerner upassende kommentarer hvis det forekommer. Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

guest
0 Kommentarer
Se alle kommentarer