Oslo Børs: Flat start i vente, men stor usikkerhet grunnet resultatbonanza i dag

Oslo Børs (OBX) endte flatt tirsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) falt mellom 0,1 og 0,7 prosent. Svake kvartalstall fra blant annet McDonalds, var en medvirkende årsak til børsnedgangen

Vi tror Oslo Børs åpner flatt i dag, eller innenfor intervallet [-0,1, 0,1]%.

Roger Berntsen, Analytiker i Nordnet Bank

Resultater i fokus

Oslo Børs (OBX) endte flatt tirsdag, mens de toneangivende indeksene i USA (S&P 500, NASDAQ og DJIA) falt mellom 0,1 og 0,7 prosent. Svake kvartalstall fra blant annet McDonalds, var en medvirkende årsak til børsnedgangen. Merkevaregiganten Procter & Gamble (P&G) derimot, overrasket positivt.

Når det er sagt de store merkevareselskapene (P&G, Nestlé, Unilever, Orkla mfl.), har i motsetning til mange andre selskaper, større evne til å sette opp prisene på sine varer selv i usikre tider.

Resultatbonanza på Oslo Børs

En rekke norske selskaper har sluppet sine 3. kvartalstall i dag, deriblant Norsk Hydro, Telenor, Gjensidige, Storebrand, Aker Solutions og XXL, noe som kommer til å prege børsåpningen i vesentlig grad. I vårt åpningsestimat har vi forsøkt tatt høyde for dette.

Oljeprisen er uendret fra gårsdagens nivåer. Markedet venter for øvrig at OPEC vil kutte dypere i sin produksjon for å støtte opp om dagens oljepris. En evt. beslutningen kan komme i desember.

De asiatiske børsene, falt i natt, dog hovedsakelig som en følge av den svake utviklingen på i USA tirsdag kveld.

Selskaper i fokus i dag; TEL, NHY, GJF, STB, AKSO, XXL.

Merk! Undertegende eier aksjer i Norsk Hydro og Gjensidige

Få morgenrapportene sendt på e-post

Legg inn e-postadressen din i feltet under og få morgenrapportene sendt rett til innboksen din.

[mailpoet_form id=”2″]

Utvalgte nøkkeltall

BørsindekserSiste% siste% 12m% i år
OBX Total Return Index8280,00,812,0
Oslo Børs Benchmark Index899-0,11,812,4
OMX Stockholm 30 Index1 7280,013,222,7
OMX Helsinki 254 1110,03,911,5
OMX Copenhagen 201 0410,014,316,8
Frankfurt DAX Index12 7550,110,720,8
Dow Jones Industrial Average26 788-0,15,814,8
NASDAQ Composite8 104-0,78,522,1
S&P 5002 996-0,48,719,5
NIKKEI 225 INDEX22 6350,40,113,1
HANG SENG INDEX26 557-0,91,52,8
RåvarerSiste% siste% 12m% i år
Brent Spot Indicator59,4-0,2-25,79,8
Primary Aluminium future: 3 Months1 719-0,3-14,5-7,2
Fresh Salmon SUP3-6 kg FCA Oslo Spot48,00,0-15,6-15,5
Gold Spot Indicator1 4890,121,816,1
ValutaerSiste% siste% 12m% i år
US Dollar / Norwegian Krone9,160,111,06,1
Euro / Norwegian Krone10,190,17,73,0
Swiss Franc / Norwegian Krone9,260,111,75,3
Swedish Krona / Norwegian Krone0,950,03,4-2,8
British Pound / Norwegian Krone11,790,210,27,1
Danish Krone / Norwegian Krone1,360,27,72,9

Er du ikke Nordnet-kunde? Bli kunde her.

I kommentarfeltet nedenfor kan du kommentere innholdet i dette blogginnlegget, og ta del i andre leseres kommentarer. Kommentarene representerer ikke Nordnets meninger. Nordnet gjennomgår ikke kommentarene før publisering, men fjerner upassende kommentarer hvis det forekommer. Vil du vite mer om hvordan Nordnet behandler personopplysningene dine, klikk her.

guest
0 Kommentarer
Se alle kommentarer