PGS: Nordea imøtegår ABG’s «it will end in tears» analyse og mener på sin side at det nye spareprogrammet der kostnader skal kuttes med USD 100 millioner kombinert med et uendret marked vil medføre at selskapet ikke vil bryte lånevilkårene. I så fall mener banken at aksjen er usedvanlig billig. De har en kjøpsanbefaling med kursmål NOK 37.
PGS II: Fearnley Securities kutter sitt kursmål på PGS til NOK 9 (13) – fastholder salgsanbefalingen.
OBX vs OSESX: Bildet til dagens BørsXtra illustrerer godt hvor mye bedre de store selskapene har prestert på børsen i forhold til SMB-selskapene – ikke bare i 2017, men gjennom en rekke år.
HØEGH LNG: Pareto kutter kursmålet til NOK 88 (107) – opprettholder kjøpsanbefaling
AKER: Nordea hever kursmål til NOK 400 (335) og gjentar kjøpsanbefalingen.
OLJEPRIS: JP Morgan øker sine prisprognoser for 2018 med 11 dollar per fat for Brent-olje og 11,40 dollar for WTI-olje, samtidig som de ser en gjennomsnittlig Brent-pris på 58 dollar per fat, og en WTI-pris på 54,63 dollar per fat i 2018. (hegnar.no)
Bli medlem: Xtrainvestor.com Facebook-gruppen Norske Aksjer Facebook-gruppen Svenska Aktier